Konkurs Fundacji ELIOS2010 dla dziennikarzy

„Mamy nadzieję, że zadanie konkursowe ułatwi opracowany przez ekspertów Dekalog mówienia o niepełnosprawności intelektualnej, który zgodnie z regulaminem konkursu należy traktować za przewodnik” – mówi Dorota Staszewska odpowiedzialna za działania Public Relations w Fundacji ELIOS2010 – „Czekamy na publikacje, które pokażą jak mówić i pisać o osobach z niepełnosprawnością intelektualną w sposób podmiotowy, podkreślający ich indywidualną tożsamość, przedstawiając ich pracę, hobby i relacje z otoczeniem.”

Dziennikarze lub wydawcy mogą zgłaszać materiały do 31 marca 2010 roku przesyłając je na adres: konkurs@profile.com.pl oraz na serwer ftp://ftp.profile.com.pl. W ramach trzech kategorii konkursowych może to być artykuł prasowy / internetowy, audycja radiowa lub program telewizyjny. Materiał musi być opublikowany nie wcześniej niż 1 stycznia 2009. Wszystkie informacje, łącznie z regulaminem konkursu znajdują się na stronie internetowej Europejskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych 2010: www.warsaw2010.eu, http://www.warsaw2010.eu/pages/strona-glowna/kampania-spoleczna/konkurs-dla-dziennikarzy.php
Wyniki i nazwiska zwycięzców w trzech kategoriach zostaną ogłoszone 5 maja 2010 roku. Laureaci konkursu zostaną zaproszeni do Irlandii, na Igrzyska Olimpiad Specjalnych rozgrywane między 9 a 13 czerwca 2010 roku. Wezmą udział w Ceremonii Otwarcia Igrzysk, a także spotkają się z lokalnymi przedstawicielami organizacji Special Olympics Inc.

W konkursowym jury zasiądą uznani eksperci i dziennikarze: Janina Paradowska, dziennikarka i publicystka, dr Mariusz Damentko, Dyrektor Sportowy Olimpiad Specjalnych na Europę i Eurazję, Michał Olszański, dziennikarz radiowo – telewizyjny, prof. Radosław Pawelec, językoznawca i wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego oraz Dariusz Wołowski, dziennikarz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *