Prezentacja klubu SEN PSZCZOŁY

Zaskakujące, ale prawdziwe. Gdyż ta właśnie przestrzeń na taką nazwę w pełni zasługuje. Klimat na przemian surrealistyczny i surowy, zadziwiające meandry i zakamarki pomieszczeń, dwa poziomy: jeden utrzymany w klimacie sennego marzenia, drugi to modernistyczna rozległa piwnica, który tworzy atmosferę imprezowego podziemia. Do tego podwórko, któremu nic, co praskie (ale tak pozytywnie praskie) nie jest obce oraz postindustrialny metalowy hangar przekształcony na salę teatralno-kinową. To wszystko razem wzięte tworzy miejsce, które tylko Pszczoła rodem z wyobraźni Salwadora Dalego mogła sobie wyśnić. Znaleźć się tu można po przejściu przez tajemniczą bramę, która nie pozostawia wątpliwości, że  za nią kryje się coś zupełnie niezwykłego.

Co najlepiej zapada w pamięć? Zupełnie wyjątkowo wnętrze, które jest wspólnym dziełem wyobraźni twórców Snu Pszczoły – Elżbiety Komorowskiej i Adama Rejnharda, którzy dołożyli wszelkich starań, by to miejsce było absolutnie wyjątkowe na mapie warszawskich klubów. Inspiracje zaczerpnięto z estetyki modernistycznej i surrealistycznej oraz z kultowych berlińskich postindustrialnych centrów kultury alternatywnej. Potencjał starej kamienicy warszawskiej Pragi potęguje niesamowity efekt.

Muzycznie Sen Pszczoły to miejsce, w którym grają zarówno ci, których na scenie można spotkać od wielu lat, jak i młodzi, utalentowani artyści wnoszący świeży powiew w nasze mury. Nie zamykamy się w szufladki, nie jesteśmy miejscem, w którym usłyszeć można tylko jeden styl. Elektronika, rock, reggae, muzyka etniczna i wiele innych gatunków przyjmuje się u nas znakomicie, a łączy je wspólny mianownik – grają u nas tylko ambitni i interesujący muzycy. Klimat muzyczny jest urozmaicony i zaskakujący, wszystko doskonale współgra z niebanalnym wnętrzem.

Sen Pszczoły to nie tylko imprezy muzyczne, ale również bardzo urozmaicony program kulturalny. Potencjał klubu umożliwia odbywanie się kilku imprez w jednym czasie. Pszczele progi często nawiedzane są przez artystów, performerów, poetów, aktorów, aktywistów, podróżników i innych, którzy mają do zaprezentowania coś ciekawego i niebanalnego. W miesięcznym harmonogramie stałymi punktami są takie wydarzenia kulturalne, jak slam poetycki z oryginalnym akompaniamentem muzycznym, kino nieme z muzyką na żywo, stand up comedy show, oraz cykl offowych spektaklów, które doskonale pasują do postindustrialnych przestrzeni klubu. W sezonie uruchomione zostanie podwórko klubowe, na którym ruszy cykl kinowo-performerski na świeżym powietrzu.

SEN spowodowany przez lot PSZCZOŁY wokół owocu granatu na sekundę przed przebudzeniem, Warszawa, ul. Inżynierska 3

Akredytacja na newsletter klubu Sen Pszczoły:
http://www.senpszczoly.biuroprasowe.org/formularze/akredytacja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *