Prezentacja Książki Kuchnia Żydowska

Podczas spotkania można było poznać tajemnice kulinarne książki G.A. Dubowis pt. Kuchnia Żydowska, wydawnictwa REA. Autor zbierał
i selekcjonował materiały przez dziesięć lat, dzięki czemu ta pozycja zawiera potrawy, które trudno znaleźć gdziekolwiek indziej np. charakterystyczne dla tradycji Żydów z całej Galicji. Książka jest bardzo umiejętnie powiązana z kulturą żydowską, świętami i uroczystościami obyczajowymi.

”Prawdziwi smakosze po przeczytaniu tej książki będą zadowoleni nie tylko z powodu przygotowania i spożycia dań kuchni żydowskiej, ale także z powodu biesiady z dowcipnym człowiekiem – autorem tej książki, który w proces przygotowania dań wplata przemyślenia o ciekawych sprawach, przywołując jako biesiadników Dowłatowa, Babla, Szaloma Alejchema, Żwanieckiego, Ostera, Gubermana i Szenderowicza. A w takim towarzystwie to już jest uczta dla duszy.” – powiedziała Gołda Tencer, organizatorka wydarzenia i Dyrektor Fundacji Shalom i Teatru Żydowskiego.

Podczas spotkania Gołda Tencer, zaprezentowała na żywo tajniki przyrządzania potraw żydowskich.  Prezentacji towarzyszyła degustacja przygotowanych potraw. Popołudniowe spotkanie swoim występami uświetnili aktorzy Teatru Żydowskiego:  Ewa Dąbrowska, Joanna Przybyłowska, Izabella Rzeszowska, Henryk Rajfer, Marek Węglarski.

I ja tam byłem i jedno i drugie jadłem i piłem…..

Na podstawie i z wykorzystaniem notki prasowej organizatora sporządził:
Adam Jankowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *