Kolorowe boiska czyli dziecięce dzieła sztuki

15 czerwca br. na Torwarze (Centralny Ośrodek Sportu) odbyły się obrady jury IV edycji konkursu, którym towarzyszyła ekspozycja wszystkich nadesłanych prac.
W tym roku honorowym członkiem jury była Anna Dymna – wspaniała aktorka, znana nie tylko z działalności artystycznej, ale również z wielkiego serca i aktywności społecznej. Założycielka i Prezes Fundacji „Mimo Wszystko”, członkini Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu.

Podczas konferencji prasowej towarzyszącej obradom jury prace podziwiali także honorowi ambasadorzy programu: Katarzyna Cichopek, Anna Nowak – Ibisz a także Artur Barciś.

Jury, po pełnych emocji obradach, zakończyło pierwszy etap eliminacji, ostateczne wyniki będą znane już 25 czerwca.

Aż 61 szkół podstawowych z całej Polski walczy o wymarzone, wielofunkcyjne boisko. Zadaniem uczniów biorących udział w konkursie, było przedstawienie – w formie pracy plastycznej – barw i atrybutów szkolnej reprezentacji. Prace, które napłynęły na konkurs, to prawdziwe dziecięce dzieła sztuki – przestrzenne makiety boisk, a na nich piłkarze z gliny, gipsu i plasteliny, jest manekin w stroju reprezentacji szkoły,
a nawet piłkarskie koło fortuny.

To już czwarta edycja programu, organizowanego przez FFiL Śnieżka S.A. i wszystko wskazuje na to, że będą kolejne, bowiem konkurs cieszy się olbrzymim powodzeniem. W tym roku „Kolorowe Boiska …czyli Szkolna Pierwsza Liga” otrzymały nagrodę za najlepszy program społeczny w plebiscycie „Mocni Wizerunkiem 2010”. Główną nagrodą w konkursie jest wielofunkcyjne boisko sportowe, zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca dostaną od FFIL Śnieżka komplety farb do odmalowania szkolnych sal. Dodatkowo uczestnicy otrzymają nagrodę specjalną –bramki do gry w piłkę nożną- od partnera programu i generalnego wykonawcy boiska – firmy Tamex Obiekty Sportowe S.A.. Patroni – Polski Związek Piłki Nożnej i Polski Komitet Olimpijski także aktywnie zaangażowali się w projekt, by dostarczyć dzieciom jak najwięcej pozytywnych wrażeń. PZPN przekazał 40 biletów na mecz Polska – Ukraina oraz komplet strojów dla szkolnej reprezentacji, a PKOL nieodpłatnie udostępni na 6 tygodni przestronną salą ekspozycyjną, by dziecięce działa sztuki mogły być podziwiane przez jak najwięcej osób.  W ostatnich dniach czwartej edycji programu, Kolorowe Boiska otrzymały oficjalne potwierdzenie o przyjęciu roli patrona od Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Fot. Adam Jankowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *