Relacja z konferencji i rozdania nagród „Ekologia w obiektywie”

Grand Prix w wysokości 6 tys. złotych otrzymał Piotr Chary za zdjęcie ”Taniec ” przedstawiające dwa myszołowy w efektownym bitewnym tańcu. Jury przyznało ponadto trzy nagrody główne w wysokości 3 tys. złotych każda w kategorii dorosłych i dwie w kategorii młodzieży. Dwójka młodych fotografów weźmie udział w profesjonalnych warsztatach fotograficznych. W tym roku firma przeprowadziła akcję ”Głosując na zdjęcie, głosujesz na zdrowie”, która towarzyszyła tegorocznej edycji konkursu fotograficznego ”Ekologia w Obiektywie”. Akcja była skierowana do wszystkich osób, które realizują zasady zrównoważonego rozwoju, prowadzą aktywny tryb życia i zwracają uwagę na ochronę zdrowia i profilaktykę prozdrowotną. Każdy internauta głosujący na wybrane zdjęcie w konkursie ”Ekologia w Obiektywie” mógł jednocześnie zdecydować o tym, komu firma Bayer przekaże finansowe wsparcie. Spośród osób, które wzięły udział w głosowaniu, aż 86 % wskazało organizacje pożytku publicznego, z którymi podjęto tegoroczną współpracę. Celem głosowania było zwiększenie świadomości na temat chorób cywilizacyjnych wśród internautów.

Gratulujemy zdobywcy Grand Prix oraz wszystkim laureatom. Jako uprzywilejowany uczestnik mam autograf autora Grand Prix na reprodukcji! Czyli jako wychowanek ”Zwierzyńca” musiałbym się podzielić z Panem Michałem Sumińskim, że ktoś tak wspaniale sfotografował zwierzaki. Bezbłędnie określił członek jury, Dariusz Majgier – ”Piotr Chara wykonał doskonałą technicznie fotografię, że świetną kompozycją, rewelacyjnym oświetleniem i niesamowitą dynamiką. Mimo zimy i śniegu powstał ciepły, malowniczy kadr, w którym polecam zwrócenie uwagi na szczegóły. Bajeczne światło wydobywa wszystkie detale ptaków – w oczach można dojrzeć źrenice, zobaczyć łuski na zaciśniętych szponach czy policzyć podświetlone słońcem lotki. Pięknie rozmyte tło wzmacnia przekaz i koncentruje wzrok na walczących myszołowach. Jestem tym zdjęciem oczarowany. To jedno z tych zdjęć, od którego ciężko mi oderwać wzrok.” Mam i wisi u mnie na ścianie!

Zresztą, co się będziemy rozwodzić nad opisem obrazu Grand Prix, to Wielka Nagroda, ale zobaczmy je wszystkie i fotorelację!

Jury przyznało również 20 wyróżnień. Wszystkie nagrodzone zdjęcia można oglądać na stronie konkursu www.ekologiawobiektywie.pl.

Na podstawie i z wykorzystaniem notki prasowej organizatora sporządził:
Adam Jankowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *