BOLEK i GOSZTYŁA ZACZAROWALI PUBLICZNOŚĆ

Juliusz Erazm Bolek tegoroczny laureata nagrody Światowego Dnia Poezji ustanowionego przez UNESCO opublikował nowy tom wierszy „Abracadabra”. Na premierze książki, która odbyła się w poniedziałkowy wieczór, 6 września 2010 roku w warszawskim Klubie Księgarza, poeta i Krzysztof Gosztyła dosłownie zaczarowali widownię.

Twórczość poety, licznie zgromadzonej publiczność, (ponad dwieście osób), zaprezentował wybitny aktor Krzysztof Gosztyła. Goście byli zachwyceni fantastyczną interpretacją wierszy Juliusza Erazma Bolka. Książka „Abracadabra” wydana jest wersji polsko-angielskiej i w tych dwóch językach czytał Krzysztof Gosztyła. Charyzmatyczny głos artysty wspaniale uwypuklał refleksje zawarte w wierszach. Publiczność była zasłuchana.

„Abracadabra” to książka utrzymana w konwencji realizmu magicznego, chociaż krytycy Jarosław Klejnocki (Dyrektor Muzeum Literatury)  i Karol Samsel spierali się o to jak odzwierciedla się on w poezji Juliusza Erazma Bolka. Sam autor przyznał się, że jego wiersze z tego tomu mają odniesienia do konkretnych sytuacji i faktów. Poezja Juliusza Erazma Bolka cieszy się coraz większą popularnością, chociaż nie jest to  twórczość prosta.

Jolanta –Maria Budniak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *