III konferencja z cyklu Trendy w Nieruchomościach

Spotykamy się przy okazji zapowiedzianej na 8 listopada konferencji organizowanej przez Emmerson S.A. „Jutro rynku nieruchomości – prognozy na 2011 r.” proszę opowiedzieć – co to za wydarzenie?
Emmerson organizuje cyklicznie bezpłatne konferencje „Trendy w nieruchomościach”. Obecnie przygotowywana konferencja w Krakowie jest już trzecią w tym cyklu – zarazem pierwszą po wejściu naszej firmy na rynek giełdowy NewConnect, następna konferencja planowana jest w Warszawie na koniec stycznia 2011. Chcemy, żeby były one dobrą okazją do spotkania uczestników rynku nieruchomości i rynków pokrewnych: deweloperów, pośredników, finansistów, analityków, marketingowców, przedstawicieli władz oraz mediów. Mamy nadzieję, że każdy uczestnik znajdzie ciekawe tematy, które dotyczą całego rynku nieruchomości i różnych jego aspektów. Fakt organizowania konferencji w Krakowie sprawia, że z większą uwagą przyjrzymy się krakowskiemu rynkowi nieruchomości, choć większość problemów ma oczywiście charakter uniwersalny, ogólnopolski (np. kwestie związane z innowacyjnością, marketingiem, czy finansami).

Co będzie motywem przewodnim najbliższej konferencji?
Termin listopadowy wybraliśmy celowo – jest to odpowiedni moment do zastanowienia się nad tym, w jakim kierunku zmierza rynek. Motywem przewodnim są więc prognozy rozwoju rynku nieruchomości – formułowane z punktów widzenia różnych grup jego uczestników. Podzieliliśmy naszą konferencję na 5 bloków tematycznych: mieszkaniowy, innowacyjny, nieruchomości komercyjnych, marketingowy oraz finansowy. W każdym z bloków wystąpią zaproszeni prelegenci, działający na co dzień w tych sektorach. Będą to eksperci zewnętrzni (m. in. Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań, portal Gratka.pl, Towarzystwo Ubezpieczeniowe AXA, DeltaControls, Grupa Buma) oraz specjaliści działający w naszej firmie. Dysponujemy profesjonalnymi analizami przygotowanymi przez Dział Badań i Analiz Emmerson S.A. oraz obszernymi bazami cen transakcyjnych opracowywanymi przez rzeczoznawców majątkowych z Emmerson Evaluation. Tematy związane z kredytami hipotecznymi zaprezentują nasi doradcy finansowi z firmy Emmerson Finanse. Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się, jakie są najnowsze tendencje rynkowe, jak eksperci oceniają perspektywy na przyszłość, jakie innowacyjne działania w zakresie techniki i marketingu pomagają odnieść sukces rynkowy. Nowością jest rozszerzenie pola zainteresowania także na rynek nieruchomości komercyjnych. Jestem pewien, że zaprezentujemy interesujące informacje i prognozy.

Wśród uczestników konferencji znajduje się niemiecka firma – proszę powiedzieć coś o tym partnerze.
Chcemy wprowadzić akcent międzynarodowy, wybraliśmy naszego certyfikowanego partnera – firmę Hamilton z Berlina. Przedstawi ona specyfikę niemieckiego rynku nieruchomości tak, byśmy mogli odnieść je do polskich realiów oraz zaprezentuje możliwości inwestycyjne na berlińskim rynku mieszkaniowym.

Czy konferencja to samodzielne przedsięwzięcie Państwa firmy – czy organizujecie ją przy współpracy z innymi podmiotami?
Jest to nasza inicjatywa, do współpracy zaprosiliśmy naszych partnerów  m.in. Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań, patronat medialny objęła Polska Agencja Prasowa, Stowarzyszenie  Polskich Mediów oraz Dziennik Polski. Oprócz prezentacji i wystąpień prelegentów konferencja poprzez zaplanowane przerwy kawowe oraz lunch stanowi doskonałą okazję do rozmów oraz nawiązywania nowych kontaktów – serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych – wystarczy wypełnić bezpłatnie formularz rejestracyjny.
www.trendywnieruchomościach.pl

Dziękuję za rozmowę.   
Krystyna Urbańczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *