Praga paraduje, czyli Święto Wolności

Proponujemy zupełnie nowy sposób
na obchodzenie Święta Niepodległości

Mając w swej historii aż dwukrotną utratę niepodległości, wiemy, co znaczy trwać jako kraj pozbawiony wszelkich praw do podejmowania samodzielnych decyzji, swobodnego kształtowania przyszłości wedle swoich celów i zamierzeń, manifestowania uczuć patriotycznych i tworzenia własnej kultury. Wiemy, że wspólne dobro – wolność – jest wartością najwyższą.
Zapraszamy wszystkich, którzy chcą wyrazić spontaniczną radość z wolności: słowa, wyznania, przekonań, dokonywania wyborów, wszystkich, którym bliskie są ideały tolerancji i równości, do przyłączenia się do nas i wzięcia udziału w barwnej paradzie, która w dniu 11 listopada 2010 r. przemaszeruje głównymi ulicami Pragi Północ.
Nie może zabraknąć żadnego wielbiciela wolności, każdego, kto nie może bez niej żyć, kto kiedykolwiek za nią tęsknił, kto zrobił cokolwiek, by ją zdobyć lub odzyskać. Marszałek Piłsudski na kasztance już zapowiedział swój udział. A Ty?
Liczymy na jak największą oryginalność w zakresie wyrażania dobrych emocji, radości z wolności osobistej i sposobu manifestowania uczuć patriotycznych.
Spotkajmy się na Pradze, aby poczuć jednoczące i krzepiące uczucie satysfakcji z niepodległości Ojczyzny i wolności jej obywateli.
 
W PROGRAMIE
15°°-16°° – zbiórka uczestników parady
(ul. Kijowska w okolicy Dworca Wschodniego)
 
16°°-19°° – przemarsz (trasa: ul. Kijowska przez ul. Targową, 11 Listopada
do ul. Szwedzkiej), w tym m.in.: manifestacja harcerzy, parada starych samochodów, występ zespołu Tomek Lipiński & TILT (ok. godz. 18.00 w okolicy Placu Wileńskiego), parada grup tanecznych i sportowych itp.
 
19°° – ABSOLUTNY HIT! Projekcja, jakiej jeszcze w Warszawie nie było!
(na fasadzie dawnej siedziby Dyrekcji Kolei Państwowych przy ul. Targowej 74)
Dzięki wykorzystaniu supernowoczesnej techniki mappingu architektonicznego na warszawskiej Pradze powitamy Józefa Piłsudskiego i oddziały Legionów!
 
19?1;5 – iluminacja kamienicy u zbiegu ulic Targowej i Wileńskiej
(„Projekt Flaga” autorstwa Linasa Domarackasa)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *