Dla dobra małych podopiecznych

Kiedy  nasza pociecha dostaje się do szpitala, dla  każdego  rodzica a zwłaszcza matki jest to  ciężki moment, by przetrwać ten okres. A co dopiero dla samego dziecka, zwłaszcza takiego, które ma już pełną świadomość o miejscu w jakim się znajduje. 

Na szczęście dzisiejsze przepisy zezwalają na to, by rodzice lub opiekunowie  mogli przebywać wraz z dzieckiem na oddziale bez żadnych ograniczeń oraz bez względu na wiek dziecka. Szpital powinien rodzicom  stworzyć takie  warunki, aby oni mogli uczestniczyć w opiece nad swoim dzieckiem, powinni na bieżąco być informowani o sposobie postępowania i zachęcani do aktywnej współpracy z lekarzami. W trakcie pobytu dziecka w szpitalu, personel powinien starać się by podopieczny  nie był narażony na zbędne stresy fizyczne i emocjonalne.

A jak jest naprawdę, czy stan naszych szpitali  jest w stanie zapewnić minimum  komfortu, dla  przebywających, hospitalizowanych małych podopiecznych. Przecież wiemy jak to wygląda w rzeczywistości. Matki,  opiekunowie w ciasnych salach  „koczują” na swoich leżakach, na podłodze. Sale szpitalne,  które powinny wyglądać tak, by dziecko czuło się w niej bezpiecznie po prostu straszą swoim wyglądem. Szpitalom brakuje pieniędzy na podstawowe rzeczy nie mówiąc już o remontach kapitalnych. Szok już można przeżyć na samym początku kiedy jesteśmy przyjmowani w izbie przyjęć. Tłumy na korytarzach, brak krzeseł, ludzie oparci o ściany….

Dlatego postanowiliśmy w naszym mieście w Zabrzu przeprowadzić po raz pierwszy akcję charytatywną w ramach powstającego programu na rzecz Szpitala Klinicznego nr 1 im. Prof. Stanisława Szyszko dla oddziału dziecięcego.

19 lutego odbędzie się bal charytatywny, prowadzonym przez znanego wszystkim z programu
„Europa da się lubić” Conrado Moreno. Bal organizowany jest w szczytnym celu, gdyż w części ze sprzedaży zaproszeń, przeprowadzonych licytacji zostanie przeznaczone na rzecz małych podopiecznych tego szpitali. Jeśli chcesz uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu
dowiedz się więcej szczegółów u osób:

Jolanta Budniak  telef.  501 251 611
jolka-elle@wp.pl
Maria Miszczak  telef  .606 988 673  m.miszczak5@o2.pl
Karolina Rybicka telef. 510 564 330  karolinarybicka@vp.pl

Nie pozostawajcie  państwo obojętni. Prosimy wesprzeć naszą akcję poprzez wykupienie zaproszeń. Cel szczytny , również zabawa w stylu latynoskim gwarantowana.

Jolanta Maria Budniak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *