Relacja z konferencji ROAD SHOW of MICHELIN

Michelin Road Show, projekt, na który firma zaprasza dealerów i partnerów z całej Polski. Do 25 lutego Michelin odwiedzi 13 miast, gdzie spotka się z ok. 1,5 tys. osób. Ponadto, po raz pierwszy, między 7 a 11 marca, Michelin będzie w stolicach krajów bałtyckich: Wilnie, Rydze i Tallinie. Podobnie jak w ubiegłym roku, w trakcie Road Show, Michelin spotka się również z przedstawicielami wielu mediów. Road Show to okazja do zaprezentowania nowej opony MICHELIN Pilot Super Sport, wyników badań TNS oraz testów ADAC TÜV Sud i DEKRA dotyczących opon.

Temat wydaje się czysto marketingowy, jednak nie zapominajmy, że zbliżają się wakacje i mimo chwilowych zawirowań na kontynencie afrykańskim, po Europie ruszą karawany turystów i generalnie dżygitów czterech kołek. Wszyscy jeźdźcy mają na celu dotrzeć do miejsca, jakie obrali sobie w swoich trasach, wycieczkach czy po prostu i zwyczajnie marszrutach, niezależnych od rozwoju kolejnictwa w każdym z opracowanych przez Michalin krajów, w tym leżących wzdłuż via Baltica a także rail Baltica.

Michelin Road Show odbywa się pod hasłem ”Równowaga osiągów”, którego przesłanie jest proste: konstruując swoje opony Michelin równoważy wszystkie trzy najważniejsze osiągi – czyli bezpieczeństwo żywotność i oszczędność paliwa.
Po raz pierwszy w Polsce dziennikarzom i dealerom zostanie zaprezentowana opona MICHELIN Pilot Super Sport. Opracowana specjalnie dla seryjnie produkowanych samochodów sportowych oraz pojazdów tuningowanych, o ultrawysokich osiągach

Zaprezentowanie tej i innych sportowych opon to wstęp do informacji o powrocie Michelin do Rajdów WRC. Oprócz opon sportowych uczestnicy Road Show mogą dowiedzieć się więcej o oponach Michelin i BFGoodrich do samochodów z napędem 4X4 oraz zasady doboru takich opon.

Na Road Show Michelin pokazuje również filmy z testowania opon w berlińskim ośrodku ADAC oraz przedstawia nowe regulacje unijne dotyczące ich etykietowania oraz limitów emisji hałasu. Michelin wprowadza wszystkich uczestników spotkań w szczegóły tych zmian, a dodatkowo opowiada jak najlepiej dbać o opony, czyli o zasadach ich magazynowania i starzenia
Po raz pierwszy Road Show odbywa się w formie warsztatów.

Michelin Road Show 2011 odwiedzi Szczecin, Poznań, Bydgoszcz, Warszawę, Kazimierz Dolny, Białystok, Olsztyn, Sopot, Wolbórz, Wrocław, Czeladź, Kraków i Świlcza. Ponadto w marcu Michelin Road Show dojedzie na Litwę (Wilno), Łotwę (Ryga) i do Estonii (Tallin).

Na podstawie i z wykorzystaniem notki prasowej organizatora/agencji PR.
Sporządził:
Adam Jankowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *