Rekonstrukcja Bitwy pod Olszynką Grochowską

Publiczność i przybyli na rekonstrukcję mogli samodzielnie przemaszerować ponad 2,5 km trasy za wojskiem lub zgodnie z zapowiedzią organizatorów dojechać na miejsce bitwy, którą w tym roku zaplanowano na ok. godz. 12:15 i wrócić bliżej centrum miasta, autobusami miejskimi.
Zapewniamy bitwa w tym roku odbyła się!

Ta skromna prezentacja zdjęć niech będzie dowodem na kolejne zwycięstwo, w ramach rekonstrukcji dawnych bitew. Na jednym z nich widoczna jest służba prasowa bitwy (trudno stwierdzić, jakie grono dziennikarzy reprezentuje -> SPM?), lecz brak danych o jej istnieniu podczas faktycznie odbywających się starć w 1831 roku.
Nadmieńmy, ze artylerzystom z tej batalii mieliśmy okazję towarzyszyć, podczas organizowanego przez nich przedsięwzięcia rekonstrukcji Nocy Listopadowej. Być może w tym roku, kolejny raz podejmiemy wyzwanie Piotra Wysokiego i uderzymy kolejny raz na Arsenał. Zainteresowanych odsyłamy na razie do Państwowego Muzeum Archeologicznego (Arsenał)), bowiem to tam będzie można się też dowiedzieć, kiedy odbędzie się rekonstrukcja Bitwy z ulic Warszawy, z pamiętnej Nocy Listopadowej.

Na podstawie i z wykorzystaniem notki prasowej organizatora sporządził:
Adam Jankowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *