Uroczyste otwarcie Piada Bar

Piada Bar jest kolejną (po restauracji Green Patio)  inwestycją spółki Wars S.A., będącą zaczątkiem tworzonej sieci przekąskowych barów serwujących potrawy przygotowywane na oczach Klientów z naturalnych, zdrowych składników.
Piada Bar powstał z myślą o Klientach, którzy chętnie korzystają z możliwości zjedzenia szybkiej przekąski na mieście, dbając jednocześnie o to, aby jedzony posiłek był zdrowy i przygotowany z naturalnych składników. Wars S.A. planuje otwarcie kolejnych placówek w ramach sieci Piada Bar w centrach handlowych oraz na dworcach kolejowych na terenie całego kraju. Placówki prowadzone będą zarówno w ramach działań operacyjnych spółki, jak i w formie franczyzy.
Piada to włoski placek, podawany na ciepło, wypiekany z mąki pszennej z wyłącznie naturalnych składników, wypełniony dowolnym farszem. Piada jest zdrowym, naturalnym daniem o niskiej kaloryczności i stanowi typowy element kuchni włoskiej, a tym samym diety śródziemnomorskiej.

W ofercie Piada Bar znajdują się:
– Piada
Tradycyjna
Specjalna
Na słodko
– Świeże sałatki
– Świeżo wyciskane soki
– Napoje zimne i gorące
– Pieczywo cukiernicze
– Desery
– Dodatki

”Zdecydowaliśmy się na zaoferowanie tego włoskiego przysmaku również osobom, które chcą zjeść na mieście – szybko, ale zdrowo. Chcielibyśmy, aby Piada Bar kojarzył się jednoznacznie ze zdrową kuchnią. Pragniemy też przekonać Polaków, że jedzenie na mieście nie musi być synonimem pochłaniania sztucznych, niezdrowych potraw” powiedział Andrzej Buczkowski, dyrektor ds. rozwoju i marketingu firmy Wars S.A.
Podczas otwarcia Piada Bar został uhonorowany certyfikatem, który poświadcza zgodność serwowanego specjału z tradycyjną włoską recepturą. Certyfikat na ręce członków zarządu Wars S.A. przekazała dyrektor zarządzająca znanego włoskiego centrum sztuki kulinarnej Casa Artusi – Susy Patrito Silva.

Casa Artusi jest znanym i cenionym we Włoszech obrońcą kulinarnej tradycji włoskiej kuchni, w ramach którego działają muzeum, biblioteka poświęcona tematyce kulinarnej, restauracja oraz słynna szkoła gastronomiczna, szkoląca światowej sławy mistrzów kuchni. Casa Artusi zlokalizowane jest w miejscowości Forlimpopoli w regionie Emilia – Romania, z którego pochodzi tradycyjna włoska piada. Centrum zawdzięcza swoją nazwę Pellegrino Artusi, słynnemu pisarzowi i gastronomowi urodzonemu w Forlimpopoli, który uważany jest za ojca tradycyjnej włoskiej kuchni.

Wyjątkowość oferty Piada Baru stanowi zarówno produkt główny, jakim jest piada, jak i sposób jego przygotowywania – odbywa się on bezpośrednio po złożeniu zamówienia przez Gościa, ze świeżych składników, na jego oczach.

Na koniec warto podkreślić jak zawsze doskonałą i pełną humoru konferansjerkę prowadzoną podczas otwarcia Piada Baru przez Pana Marka Traczyka – Prezesa Stowarzyszenia Polskich Mediów, prywatnie miłośnika kuchni włoskiej, w tym rzecz jasna piady :).

Michał A. Zieliński
(tekst, foto)
info: materiały prasowe WARS SA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *