Jesteś tym, co jesz!

Dzisiejsze zagrożenie ekologiczne między innymi gleby, wody i powietrze nasycone są trującymi produktamiwszechobecnego przemysłu. Ma to niewątpliwie przełożenie na kondycję zdrowotną ludzi, powszechną patologię oraz na najbardziej widoczną w liczbie chorób nowotworowych i degeneracyjnych.

Następnym czynnikiem, który również nie sprzyja naszemu zdrowiu (powiedziała P.Oruba) , to złe nawyki żywieniowe, Preferujemy białe pieczywo, w nadmiarze spożywamy sól, tłuszcze, cukier co utrudnia przyswajanie minerałów. Ze względu na ciągły brak czasu, na szalone tempo naszego życia, ludzie współcześni
żywiący się  w sposób nieprawidłowy mają na ogół charakterystyczne objawy takiego stanu jak: zaczynają czuć się gorzej, następnie trapią ich przykre dolegliwości i w końcu zapadają na takie choroby jak: cukrzyca, miażdżyca ( dzisiaj są nazwane chorobami cywilizacji)
Stres, zaliczany jest również do wrogów nr 1 i jest najbardziej destrukcyjnym w działaniu. Współczesne badania
medyczne udokumentowały, że niedobór minerałów może być przyczyną niepłodności kobiet i mężczyzn. Co najmniej 23 minerały w naszym organizmie występują w śladowych ilościach. Spożywając chociażby za mało jednego z ważnych minerałów, będzie to prowadziło do zaburzeń stanu zdrowia .Wszystkie pierwiastki są bardzo potrzebne i żaden nie zastąpi innego ( w dalszej części wykładu, powiedziała B.Oruba).
Wiele uwagi poświęciła o działaniu aloesu i jego produktach, miodzie, propolisu pszczelego o cudownym działaniu czosnku (zwanym naturalnym antybiotykiem).
W spotkaniu wzięła również prezes Stowarzyszenia Diabetyków – Elżbieta Godyń, która opowiedziała jak pozbyła się chorób, które trapiły ją przez długie lata. Zaczęła stosować minerały ( nazwy produktów zostały podane wykładzie) , które „postawiły” ją na nogi Przekonała się o ich bardzo ważnej roli w naszym organizmie
i o tym, że to one warunkują dobrą formę  fizyczną, witalność i duchowe szczęście ludzi.

Spotkanie to, było wysłuchane w niesamowitym skupieniu. Po zakończeniu .Barbara Oruba odpowiadała na pytania zadawane przez słuchaczy. Żegnając się, zapowiedziała następne swoje wystąpienia.

Jolanta Maria Budniak

Dziękuję dyrekcji hotelu ibis w Zabrzu za udostępnienie sali konferencyjnej oraz Grzegorzowi Maćczakowi  (kierownik apteki „dbam o zdrowie”) za dostarczenie „ mini” produktów znanych firm kosmetycznych , dla uczestniczek wykładu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *