Grażyna Auguścik & Paulinho Garcia nowa płyta i zaproszenie na koncert

18 listopada o godzinie 19.00 – Słupski Ośrodek Kultury i Restauracja/Hotel „et Cetera” zapraszają na koncert do Restauracji „et Cetera” przy ul. Kaszubskiej 18. Bilety w cenie 60 PLN (wliczona lampka wina) w Słupskim Ośrodku Kultury przy ul. Braci Gierymskich 1, tel. 59 8456441.

GRAŻYNA AUGUŚCIK
Jest wokalistką, aranżerem, kompozytorem, producentem i liderem własnych zespołów. Przez wielu amerykańskich krytyków uważana jest za jedną z najciekawszych postaci na światowej scenie jazzowej. Stworzyła własny, rozpoznawalny styl interpretacji wokalnej.

Urodziła się w Słupsku, tu się wychowała i ukończyła studia, pracowała w Słupskim Ośrodku Kultury. Po nagraniu swojej pierwszej płyty ”Sunrise Sunset” w 1988 roku trafiła do słynnej amerykańskiej uczelni Berklee College of Music w Bostonie. Dyplom ukończenia szkoły z wyróżnieniem otrzymała w 1992 roku z rąk Philla Collinsa i Alla Jarreau. Od 1994 roku mieszka w Chicago, gdzie koncertuje, nagrywa własne płyty, bierze udział w wielu przedsięwzięciach muzycznych innych artystów. Nagrała, wyprodukowała i wydała do tej pory trzynaście płyt solowych, co najmniej drugie tyle jako gość, a kolejne to remiksy z wykorzystaniem jej głosu.

Gra tylko z muzykami, których dobrze zna i ceni. Współpracowała z artystami takimi, jak : Michael and Randy Brecker, Jim Hall, Patricia Barber, John
Medeski, Michał Urbaniak, Urszula Dudziak, John McLean, Terry Callier, Ernie Adams, Kurt Rosenwinkel, Paul Wertico, Robert Irving III, Andrzej Jagodziński, Paulinho Garcia, Bogdan Hołownia, Jarek Bester i wielu innych.  Każda z jej płyt jest wydarzeniem artystycznym. Brała udział w wielu festiwalach w USA i na świecie, takich jak: Chicago Jazz Festival, Chicago World Music Festival, Fujitsu Concord Jazz Festival, Ellite Jazz Festival i wielu innych wydarzeniach muzycznych. Jej koncert, z muzyką Chopina, który odbył się w roku 2010 w Millennium Park w Chicago, zgromadził dziesięciotysięczną widownię i uznany został przez Chicago Tribune za jeden z dziesieciu najlepszych koncertów ostatnich trzydziestu lat obok Milesa Davisa, Elli Fitzgerald, Franka Sinatry, Wintona Marsalisa…
7 maja 2011 roku w konsulacie Polskim w Chicago odbyła się uroczystość przyznania Grażynie Auguścik tytułu Wybitnego Polaka 2010 roku, organizowanego przez Fundację „Teraz Polska”. 19 września br. Grażyna odebrała nagrodę specjalną Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego za zasługi dla kultury polskiej.

PAULINHO GARCIA
Urodził się w Brazylii a od 30 lat mieszka w Chicago. Komponuje, gra na gitarze i śpiewa. Karierę muzyczną rozpoczynał już w wieku dziewięciu lat.
Jest jednym z najwybitniejszych wykonawców muzyki brazylijskiej. Koncertował w wielu krajach na całym świecie. Od ponad dziesięciu lat, wspólnie z saksofonistą Gregiem Fishmanem tworzą duet ”Two for Brazil”. Garcia regularnie koncertuje również z wyśmienitą flecistką Julie Koidin, współpracował z Altamiro Carrilho, Marią Teresą Madeira, Judy Roberts i wielu innymi. Wydał 11 płyt, które cieszą się dużą popularnością na obu kontynentach amerykańskich, także w Europie.
Grażyna Auguścik współpracuje z Paulinho Garcia już od 10 lat. Ich koncert w Słupsku będzie jednym z dziesięciu w Polsce na trasie promującej materiał z
ich najnowszej, już czwartej nagranej wspólnie płyty, która ukaże się 18 listopada. Znajdą się na niej piosenki zespołu The Beatles w niezwykłych,
latynoskich aranżacjach – na gitarę i dwa głosy.  Oto co mówi Grażyna o muzyce, którą tworzy z Paulinho Garcia:  „Nasza muzyka z "krainy łagodności" uspokaja, relaksuje. Jest nareszcie chwila ciszy, o którą coraz trudniej dziś w muzyce – melancholijnie i dobrze. Wydawałoby się, że muzyka brazylijska to przede wszystkim bomba energetyczna z ogniem. Owszem, jest tak w wielu przypadkach. W naszym to energia nasycona słońcem, która leczy.”

JK/LK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *