Firma Kabanos – tradycje rodzinne

 Wytwarzane wyroby cieszyły się bardzo dobrą opinią i zapotrzebowanie na nie rosło, dlatego też właściciel rozbudowywał firmę, dokupywał nowe maszyny i specjalistyczne środki transportu, co pozwalało na powolny wzrost produkcji. Pierwszego kwietnia 1996 roku firmę przejęły dzieci pana Władysława – Mirosław i Joanna. Kolejne lata to kolejne inwestycje i sukcesy w sprzedaży potwierdzające dobrze obraną strategię rozwoju firmy. Metodą małych kroków zdobywano coraz szerszy rynek, a to wymuszało nowe inwestycje.
 
Dlatego też w 1999 roku Mirosław Kojs przejął od Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej „Orawa” w Jabłonce budynek ubojni. Zmodernizował ją i wybudował obok niej nowoczesny zakład przetwórczy przenosząc do nich firmę ze Spytkowic. Firma obecnie przedstawia się imponująco – nowe, funkcjonalne i nowoczesne hale produkcyjne i magazynowe są dostosowane do wymogów, jakie postawiała przed firmą integracja Polski z Unią Europejską. Firma, w chwili obecnej posiada uprawnienia do handlu na rynku Unii Europejskiej i Ukrainy, jest największym pracodawcą na terenie Gminy Jabłonka i jednym z największych w powiecie nowotarskim.
 
W zakładzie przetwórczym produkujemy około 40 ton wędlin i 40 ton mięsa kulinarnego dziennie, dostarczając własnymi środkami transportu do sklepów i hurtowni w południowej i centralnej Polsce.
Firma ciągle się rozwija i planujemy wzrost produkcji. Usytuowanie zakładu w bezpośrednim sąsiedztwie granicy Polski dało nam możliwość wejścia na rynki innych państw (z czego skorzystaliśmy) i dobrze prognozuje dla dalszego rozwoju firmy.
 
Czynimy starania o uzyskanie certyfikatów umożliwiających wysyłanie naszych produktów na Białoruś i Rosję. Posiadamy własny transport samochodowy (około 70 samochodów chłodni) umożliwiający dostarczanie naszych wyrobów bezpośrednio do odbiorców, co czyni naszą firmę bardziej konkurencyjną na rynku.
 
W 2005 roku nasza firma zdobyła tytuł Wojewódzkiego Mistrza Agroligii pokonując wszystkie firmy z branży spożywczej w województwie małopolskim. Co roku nasze kolejne wyroby zdobywają miano wyrobów najwyższej jakości przyznawane w organizowanych przez Instytut Przemysłu Mięsnego i Tłuszczowego w Warszawie konkursach wyrobów wędliniarskich.

Akredytacja na newsletter:

http://kabanos.biuroprasowe.org/formularze/akredytacja/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *