Browar Konstancin – prawdziwie polski

Jesteśmy browarem unikatowym – jako jedyny w Polsce mieści się w pięknej okolicy uzdrowiska Konstancin. Właśnie tu, w sercu Polski, w otoczeniu mazowieckich rezerwatów przyrody powstaje nasze piwo. Swoją produkcję opieramy na tradycyjnym sposobie warzenia, naturalnych składnikach i wodzie, czerpanej z własnego ujęcia na terenie uzdrowiska Konstancin, co nadaje naszym piwom niepowtarzalny smak i wyjątkowe walory.
W naszym browarze produkujemy piwa o wyjątkowym indywidualnym charakterze. Nie gonimy za ilością kosztem jakości, nie stosujemy sztucznego przyspieszania fermentacji, a niektóre nasze piwa leżakują nawet do 60 dni.

W odróżnieniu od piw z masowych browarów stosujących metodę „high gravity”, czyli produkcji warki o wysokim ekstrakcie, a następnie, w procesie rozlewania do butelek, rozcieńczania jej wodą z dwutlenkiem węgla, nasze piwa są produkowane wyłącznie tradycyjną metodą – czyli każdy rodzaj piwa jest warzony w osobnych kadziach, jak dawniej.

Wybierając browar z Konstancina masz gwarancję, że wybrałeś prawdziwe piwa warzone w tradycyjnej technologii.

W każdej butelce naszego piwa zawarta jest siła tradycji piwowarstwa w Konstancinie, tradycji sięgającej korzeniami połowy XVIII wieku.
Właśnie wtedy w majątku Klucz Oborski (obecnie Obory pod Konstancinem) Hieronim Wielopolski  Koniuszy Wielkiego Księcia i Generał Małopolski założył duży neogotycki browar. Piwo, które tam produkowano, zyskało wkrótce opinię trunku w niczym nie ustępującemu wziętemu wówczas piwu angielskiemu. Dzisiaj to Browar Konstancin jest kontynuatorem tych dawnych browarniczych tradycji.

Historia obecnego Browaru Konstancin sięga 1992r kiedy to od Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Oborach zostają odkupione pomieszczenia, w których do końca 1993r. powstaje produkcja piwa. W lutym 1994r. zakład opuszczają pierwsze butelki ze złocistym napojem, są to dwa rodzaje Rektora i  Gold Adler. Do produkcji firma używa wyłącznie polskich surowców. Słód pochodzi z Browaru Głubczyce, chmiel – z zakładów na Lubelszczyźnie. Na początku Browar Konstancin miał duże kłopoty ze zbytem. Pracownicy firmy jeździli od sklepów do restauracji i namawiali kupców i restauratorów, by kupili Rektora i Adlera. Po pewnym czasie nastąpił przełom zaczęto sprzedawać do 3-4 tys. półlitrowych butelek dziennie.

Przez kolejne lata browar przechodził wzloty i upadki. Po przejęciu browaru przez nowych właścicieli w 1997 roku zwiększono moce produkcyjne poprzez zakupienie sześciu tankofermentatorów o pojemności około 60 hl każdy a także trzech o pojemności 120 hl. Wydajność wyniosła wówczas 20 tys. hl piwa rocznie.

W 1998 roku na rynek wprowadzono dwie odmiany Warszawiaka: Warszawiak – specjal zawiera 12,1 proc. ekstraktu i 6,2 volt, Warszawiak – piwo mocne ma 15,1 proc. ekstraktu i 7,8 volt. Sukcesywnie zaczęto wprowadzać kolejne rodzaje piwa Bardzo Mocne 16,1 procent ekstraktu i 8,1 volt, które sprzedaje się do dziś, oraz takie piwa jak Dziesiątka, Pałacowe, Sokół, Tomaszowiak, Słoneczne oraz wiele innych wprowadzanych przez kolejne lata

Rok 2007 był rokiem wielu zmian. W pierwszej połowie roku zmienił się właściciel browaru, który powołał nowy skład Zarządu. Przeprowadzono modernizacje stacji uzdatniania wody dzięki, której czerpiemy naturalnie źródlaną wodę co sprawia, że nasze piwo ma tak niepowtarzalny smak. Zostało zmienione logo browaru. Pod koniec grudnia 2007 roku wprowadzono na rynek nową markę piwo – Dawne niepasteryzowane. W roku 2008 przeprowadzane są kolejne remonty i modernizacje, zostały zakupione nowe maszyny co zwiększy moce produkcyjne do 30 tyś. hl rocznie. Na rynek są wprowadzane kolejne piwa niepasteryzowane uzupełniając coraz szerszą ofertę firmy.

Dążymy do podwyższania jakości naszego piwa, poszukujemy nowych smaków, ale nie zapominamy o głównym – warzymy tradycyjne piwa wyłącznie z naturalnych składników by cieszyć podniebienia jak największej rzeszy miłośników tego bursztynowego trunku.

Browar aktywnie bierze udział w imprezach promujących dobrą jakość piwa. Na wielu z nich nasze piwa zostały wyróżnione: 2009 – Chmielaki krasnostawskie, Złoty medal i Grand Prix całego festiwalu, w roku 2010 Bractwo piwne uznało niepasteryzowane piwa Dawne i Mazowieckie za najlepsze jasne piwa w Polsce w swoich kategoriach. Za tradycyjny charakter piw z Konstancina i wysoka jakość w 2010 roku Browar został uhonorowany znakiem Dziedzictwo Kulinarne Mazowsza.

Rok 2011 był rokiem rozwoju  browaru, a smak piw oraz wartość browaru jako rzetelnego partnera zostały wysoko ocenione przez WARS S.A., dzięki współpracy z którym podróżujący pociągami mają okazję napić się wyjątkowego piwa z małego regionalnego browaru z Konstancina-Jeziorna.

Akredytacja na newsletter:

http://browar-konstancin.biuroprasowe.org/formularze/akredytacja/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *