Zaproszenie na XVIII sesję narciarską Passo Tonale i Ponte di Legno

Przełęcz Tonale na wysokości 1883 m n.p.m. położona na granicy Lombardii  i Trydentu tworzy naturalną arenę narciarską otoczoną masywami Adamello 3554 m n.p.m. i Presanella 3558 m n.p.m. Tereny narciarskie Adamello Ski, w ramach Skirama Dolomiti Adamello Brenta, tworzą dwa połączone wyciągami ośrodki, Tonale i ( Ponte di Legno położone na wysokości 1240 m n.p.m.) Urocze, zabytkowe miasteczko Ponte di Legno leży kilkanaście kilometrów na zachód od Tonale. Trasy narciarskie są szerokie (zwłaszcza w Tonale) i o zróżnicowanej trudności. Bardziej ambitni mogą wybrać się na słynną trasę Paradiso, jedna z trudniejszych tras we włoskich Alpach. Powyżej tej trasy znajdują się tereny narciarskie Lodowca Presena. Dwa wyciągi wwożą narciarzy na wysokość 3016 m n.p.m. Na lodowcu można jeździć prawie przez cały rok. Na stokach w Passo Tonale jest również snowpark i halfpipe.

Zakwaterowanie

Więcej informacji

Przejazd autokarem lub własny (samochód, samolot).
W przypadku dolotu samolotem – możliwe załatwienie transferów: lotnisko-hotel-lotnisko

Dojazd

z Cieszyna: drogą na Olomouc, E 462 na Brno, 52/E 461 na Wiedeń przez Mikulov, A1 na Linz, Salzburg, A12 na Innsbruck, A13/A22 na Bolzano przez przełęcz Brenner, na Bolzano i dalej zjazd z autostrady w miejscowości S. Michele Mezzocorona, następnie SS 43 na Cles, Male i kierunek na Tonale ok.1045 km 

z Kudowy: 11/E67 na Pragę, 5/E50 na Pilzen, 93 na Monachium, autostradą na Innsbruck, A13/A22 na Bolzano przez przełęcz Brenner i dalej  jw. Razem ok. 940 km.

Lotniska:  Bergamo ok. 140 km, Mediolan ok. 190 km

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *