XIX sesja narciarska Val di Sole  Folgarida 15-24. marca 2013 r.

Marilleva i Folgarida to prawdziwy raj dla narciarzy i snowboardzistów: kompleksy turystyczne z kompletem usług i z bezpośrednim dostępem do tras narciarskich zapewniają też rozrywkowe popołudnia. Folgarida wznosi się na 1300 metrach między lasami Val Meledrio wzdłuż drogi łączącej Val di Sole z Madonna di Campiglio.
Strefa jest połączona z obszarem Madonna di Campiglio w taki sposób, by nie trzeba było ani na moment zdejmować nart z nóg przez około 120 km przepięknych tras położonych między Dolomitami Brenta a grupą Ortles – Cevedale. Pokonując krótkie odcinki samochodem lub korzystajac z darmowego skibusa można dotrzeć również do innych terenów narciarskich w dolinie.

W Marillevie 1400 i w Folgaridzie można uprawiać narciarstwo nocne. W Marillevie 900 są kryte korty tenisowe oraz można jeździć na łyżwach w pobliskim ośrodku sportu w Mezzana. W Folgarida można jeździć na łyżwach na Stadio del Ghiaccio a wieczorem zapewniona jest świetna zabawa w Centro Congressi „Alla Sosta dell’Imperatore” gdzie organizowane są zjazdy, wystawy, pokazy sportowe i kulturalne.

Charakterystyka poszczególnych stacji narciarskich:
Folgarida – Marilleva – 25 wyciągów:
Wyciągi: orczykowe – 5; krzesełkowe – 16; gondolowe – 5.
Trasy niebieskie: 32 km
Trasy czerwone: 11 km
Trasy czarne: 7 km
Madonna di Campiglio – 57 wyciągów:
Wyciągi: orczykowe – 4; krzesełkowe – 13; kolejki linowe – 5.
Trasy niebieskie: 27 km
Trasy czerwone: 19 km
Trasy czarne: 6 km

Zakwaterowanie

Warunki udziału

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *