Wiosenny tułacz 2014

„Sprawdź granice swoich możliwości – to hasło przewodnie naszych imprez”. Nieistotne jest, kto jak daleko dojdzie, lecz jak dobrze będzie się bawił w duchu sportowej rywalizacji.

Tułacz to Rajd na orientację, którego celem jest odnalezienie w terenie kilkunastu punktów kontrolnych mając do dyspozycji jedynie mapę, kompas i dużo wytrwałości. To również znakomita okazja, aby oderwać się od komputera czy telewizora i spędzić trochę czasu w lesie razem z przyjaciółmi i rodziną. Niepowtarzalnego smaczku całej akcji dodaje nocna sceneria Rajdu.
Generalną zasadą Rajdu jest pokonanie jednej z czterech tras:
1.    pieszej – 25 km (rodzinnej) nocą w nieprzekraczalnym czasie 7 godzin;
2.    pieszej – 30 km nocą w nieprzekraczalnym czasie 7,5 godzin;
3.    pieszej – 50 km nocą w nieprzekraczalnym czasie 12 godzin;
4.    rowerowej – 50 km nocą w nieprzekraczalnym czasie 8 godzin.
Wszystkie trasy wiążą się z koniecznością odnalezienia kilkunastu punktów kontrolnych rozmieszczonych w okolicznych lasach.

To już dziewiętnasta edycja Rajdu. Dla najwytrwalszych Tułaczy organizatorzy przygotowali specjalne niespodzianki. Wszystkich chętnych (uczestników i kibiców) zapraszamy w dniu 05.06.2014 od godz. 16:00 do bazy imprezy zlokalizowanej w Zespole Szkół w Bożympolu Wielkim, ul. Szkolna 1.

Patronat nad Rajdem objął Wójt gminy Łęczyce Piotr Wittbrodt. Wsparcie uzyskaliśmy ze strony Gminy Gminy Łęczyce oraz sklepu turystycznego Tuttu z Gdańska Wrzeszcza, za co gorąco dziękujemy.
Dziękujemy również Nadleśnictwu wszystkim służbom leśnikom i kołom łowieckim za przychylność w ustalaniu tras Rajdu.

Szczegółowe informacje na stronie 

http://tulacz.almanak.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *