Patostreaming: Temida mówi: „dość”!

Komputer
Komputer
Fot. Pixabay

W sieci krążą wstrząsające nagrania. Na jednym z nich widać młodego mężczyznę. Wchodzi do szamba. Skacze do kontenera ze śmieciami. Rozbija sobie cegły na głowie.

Dla niektórych to nic nowego: ot, jeden z wielu wulgarnych „filmików” na popularnym serwisie społecznościowym. Wstawił go znany patostreamer. Okazało się, że główny bohater tej „produkcji” jest niepełnosprawny intelektualnie. Dostał wynagrodzenie za udział w tym, pożal się Boże, filmie. Wiele wskazuje na to, że nie zdawał sobie konsekwencji swojego działania.

Twórcy ohydnego nagrania zostali zatrzymani. Łukasz W., znany jako „Kamerzysta”, wraz z dwójką innych osób usłyszał zarzut psychicznego znęcania się nad osobą nieporadną z uwagi na stan psychiczny. Ponadto sąd zdecydował o areszcie dla youtubera, najpierw na miesiąc. Na początku maja przedłużono tę sankcję do dwóch miesięcy

Ta precedensowa decyzja szczecińskiej Temidy być może będzie ostrzeżeniem dla wielu młodych ludzi, którzy próbują zarabiać pieniądze w internecie na równie odrażających filmikach. Niestety, zjawisko znane jako patostreaming, zatacza coraz szersze kręgi. Dlatego możemy tylko apelować do rodziców nastolatków: czasem warto zobaczyć, co oglądają wasze pociechy w internecie. Dożyliśmy nieciekawych czasów, w których osoby prostackie i wulgarne stają się idolami najmłodszego pokolenia.

źródło: detektywonline.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *