Piwo na Oktoberfest wypijemy w domu

Piwo

Piwo

Niektóre wydarzenia symbolizujące Europę jak Oktoberfest czy Tour de France mogą się nie odbyć z powodu koronawirusa.

Markus Soeder, minister kraju związkowego Bawarii, powiedział, że z powodu pandemii COVID-19 „jest mało prawdopodobne”, aby w tym roku odbył się Oktoberfest. To największy na świecie festiwal piwa. Co roku przyciąga do Monachium około sześć milionów turystów, wielu zza granicy.

Soeder powiedział dziennikarzom, że jest bardzo sceptyczny co do możliwości zorganizowania festiwalu w tym roku. Ostateczną decyzję podejmie z burmistrzem Dieterem Reiterem w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Niemiecki rząd i gubernatorzy regionalni zgodzili się w środę na złagodzenie niektórych zasad blokady wprowadzonych w zeszłym miesiącu w celu powstrzymania COVID-19. Duże wydarzenia pozostaną zakazane do 31 sierpnia.

Po tym, jak prezydent Francji Emmanuel Macron zakazał wszystkich dużych zgromadzeń publicznych w kraju do co najmniej 11 lipca, legendarny coroczny wyścig kolarski Tour de France został przesunięty z czerwca na sierpień.

Jednak eksperci ds. zdrowia twierdzą, że logistyka wyścigu na dużą skalę przyczyniłaby się do rozprzestrzenienia wirusa COVID-19 w całej Francji, potencjalnie prowadząc do ogłoszenia dalszych blokad do końca lata. Uważają, że francuscy urzędnicy „nie mają wyboru” i muszą całkowicie odwołać Tour de France ze względu na znaczące ryzyko dla zdrowia publicznego.

MMP
foto: Pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *