Play kupuje UPC Polska. Transakcja warta 7 mld zł

Play
Play
Fot. Materiały prasowe

P4, operator sieci Play, kupi od Liberty Global 100 proc. udziałów UPC Polska za 7 mld zł. Transakcja musi zostać potwierdzona przez organy antymonopolowe.

Grupa Iliad, właściciel P4, pod koniec lipca złożyła niewiążącą ofertę zakupu 100 proc. udziałów UPC Polska za 7,3 mld zł.

Zamknięcie całej transakcji planowane jest na pierwsze półrocze 2022 r. Wcześniej zakup UPC Polska wymaga zgód organów antymonopolowych.

– Integracja Play i UPC Polska stworzy wyjątkową możliwość rozwoju Play na kolejnym etapie i cieszymy się na rozpoczęcie współpracy z zespołem UPC, aby wspólnie zrealizować nasze nowe ambicje. Play ma duże doświadczenie w odpowiadaniu na potrzeby swoich klientów. UPC Polska zbudowało bardzo silną platformę opartą na wysokich standardach jakości. Play i UPC połączą swoje siły, aby stworzyć silnego operatora konwergentnego w Polsce – powiedział Jean Marc Harion, prezes zarządu Play.

– Nabycie UPC Polska odzwierciedla dążenie Play i iliad, aby inwestować w mobilne oraz szerokopasmowe sieci i usługi nowej generacji. Transakcja ta wiąże się z chęcią przyspieszenia inwestycji w sieć światłowodową i przyczynia się do realizacji długoterminowej ambicji rozwijania ogólnokrajowej łączności w Polsce. Liczymy, że nasze zaangażowanie wpłynie korzystnie na cyfrową transformację polskiej gospodarki i przyniesie korzyści dla konsumentów i przedsiębiorstw, również dzięki nowym kompleksowym ofertom. Z niecierpliwością czekamy na połączenie sił i powitanie pracowników UPC w rodzinie Play i Iliad po uzyskaniu wymaganych zgód – powiedział Thomas Reynaud, prezes zarządu Grupy Iliad.

UPC Polska jest jednym z największych dostawców usług internetowych w Polsce, z dostępem do 3,7 mln gospodarstw domowych w technologii światłowodowej oraz 1,5 mln abonentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *