Pociąg dożynkowy

Pociąg dożynkowy

Dużo muzyki, swojskie specjały kuchni mazowieckiej i mnóstwo dobrej zabawy. Tak wyglądała podróż pasażerów pociągu dożynkowego do Sierpca.

W związku z uroczystymi obchodami Dożynek Województwa Mazowieckiego i Diecezji Płockiej, Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna wraz z Kolejami Mazowieckimi zrealizowały projekt promocyjny „Pociąg dożynkowy”.

Celem projektu było zwrócenie uwagi na atrakcje turystyczne oraz najciekawsze wydarzenia na terenie województwa mazowieckiego.

Tradycyjne dożynki odbyły się w niedzielę 16 września 2018 r. w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Tego dnia możliwe było zwiedzanie skansenu wsi mazowieckiej, który jest jednym z najciekawszych tego typu obiektów w kraju oraz uczestniczenie we wszystkich imprezach i atrakcjach przygotowanych na tę okazję.  Konkurs na najlepszy wieniec dożynkowy wygrał Powiat Siedlecki. Do konkursu zgłoszono  35 wieńców z całego Mazowsza.

„Pociąg dożynkowy” to specjalny szynobus Kolei Mazowieckich, który wyruszył ze stacji Warszawa Wschodnia w niedzielę 16 września zabierając blisko setkę pasażerów.

Podczas przejazdu do Sierpca na pokładzie „Pociągu dożynkowego” organizatorzy zadbali o wyjątkowe atrakcje, m.in. występy Kapeli Praskiej, poczęstunki specjałami kuchni mazowieckiej oraz konkursy z nagrodami – książkami ufundowanymi przez Muzeum Warszawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *