Poczta Polska przyjmuje wnioski o dopłatę do zakupu telewizorów i dekoderów

Skrzynka Poczta Polska
Skrzynka Poczta Polska
Fot. Wikipedia

Poczta Polska podała, że przyjmuje wnioski w sprawie dofinansowania zakupu telewizorów i dekoderów. Dokumenty można składać we wszystkich urzędach i filiach pocztowych.

Od 30 marca Poczta Polska obsługuje wnioski o dofinansowanie zakupu odbiornika cyfrowego. W komunikacie przypomniano, że do zakupu telewizora dopłata wynosi 250 zł, natomiast dekodera – 100 zł.

Dofinansowanie jest związane ze zmianą standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej, która wymaga dostosowania odbiorników do odbioru telewizji naziemnej w wersji DVB-T2/HEVC. „Oznacza to, że użytkownicy starszych typów telewizorów muszą dokonać zakupu urządzenia umożliwiającego odbieranie nowego sygnału” – podano.

Wnioski o dofinansowanie można składać we wszystkich urzędach i filiach pocztowych (bez agencji pocztowych). Podstawą do otrzymania dofinansowania w wysokości uzależnionej od rodzaju kupowanego sprzętu jest specjalny kod w postaci wydruku, przekazany przez pracownika Poczty Polskiej.

W komunikacie podkreślono, że kody przydzielone przed 30 marca, które nie zostały jeszcze zrealizowane, mogą być wykorzystane jako dofinansowanie 250 zł do zakupu telewizora albo 100 zł do zakupu dekodera.

W Polsce przejście ze standardu DVB-T na DVB-T2/HEVC odbywa się regionalnie, w czterech etapach. Pierwsze przełączenia rozpoczęły się 28 marca w województwach dolnośląskim i lubuskim. Ostatnie przełączenie nastąpi 27 czerwca.

Pierwsze województwa już w nowym standardzie nadawania naziemnej telewizji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *