Podwyżki od Orlenu dla 70 proc. pracowników Polska Press

PKN Orlen zawarł porozumienie z przedstawicielami Związków Zawodowych Polska Press Grupa. Na jego podstawie 70 proc. pracowników Polska Press otrzyma od lipca podwyżki. 

Porozumienie zawarto podczas poniedziałkowego spotkania prezesa Orlenu Daniela Obajtka ze związkowcami z Polska Press. Zakłada ono obligatoryjne  podwyżki dla ponad 70 proc. pracowników wydawnictwa prasowego.

Podwyżki w Polska Press zapowiedziano jeszcze w kwietniu, podczas pierwszego spotkania strony pracowniczej z nowym właścicielem Grupą Orlen. Wysokość podwyżek będzie zróżnicowana w zależności od poziomu otrzymywanego wynagrodzenia. Według medialnych doneisień, mają wynieść od 150 do 300 zł.

„Ponadto wszyscy pracownicy dostaną w tym roku kartę zakupową ORLEN oraz zostaną objęci benefitami” – podano w komunikacie prasowym Grupy Orlen.

W poniedziałek rozpoczęto również uzgodnienia w sprawie zakładowego układu zbiorowego pracy, który ma zostać wprowadzony do końca roku oraz rozmawiano o planach rozwojowych Grupy Polska Press.

Orlen jest właścicielem Polska Press Grupa od 1 marca 2021 r.

Komentarze

  1. Z tego co czytałam to Ci dziennikarze w ogóle nie mieli podwyżek za starego właściciela no i się nimi nie interesował. Teraz tym ludziom z pewnością będzie o wiele lepiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *