Polityka przejmuje „Świat Nauki”

Okładka "Świat Nauki"

Okładka "Świat Nauki"

Spółka Polityka podpisała z Prószyński Media umowę licencyjną na wydawanie miesięcznika „Świat Nauki”. To drugi po „Wiedzy i Życiu” tytuł przejęty od Prószyńskiego przez Politykę.

Prószyński Media wydawało „Świat Nauki” od prawie 30 lat. Kwietniowy numer miesięcznika będzie ostatnim pod szyldem tego wydawcy. Nie ma natomiast zapowiedzi zmian ceny, nakładu, czy wreszcie składu redakcyjnego – redaktor naczelną  pozostanie Elżbieta Wieteska.

„Świat Nauki” jest jedną z kilkunastu zagranicznych edycji „Scientific American”, najstarszego amerykańskiego pisma wydawanego nieprzerwanie, od 1845 roku.

To drugi po „Wiedzy i Życiu” tytuł przejęty od Prószyńskiego przez Politykę, który wszedł w skład portfolio Polityki w sierpniu 2020 roku. W efekcie składają się na nie następujące tytuły: tygodnik „Polityka” wraz z „Salonem” i „Omnibusem wakacyjnym” (cykliczne wydawnictwa specjalne „Polityki”)., dwutygodnik „Forum”, miesięcznik „Wiedza i Życie” oraz ukazujące się nieregularnie: „Niezbędnik Inteligenta”, „Poradnik Psychologiczny Ja My Oni”, „Pomocnik Historyczny”.

Prószyński Media zaznacza, że pozbywa się tytułów, ponieważ jest przede wszystkim wydawca książkowym. Nadal jednak w portfolio spółki pozostaje miesięcznik „Nowa Fantastyka”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *