Połowa Polaków czerpie informacje z telewizji – tylko 1 proc. z prasy

Telewizor
Telewizor
Fot. Unsplash

49 proc. Polaków czerpie informacje przede wszystkim z telewizji – wynika z badania CBOS. 37 proc. w tym celu zagląda do internetu. 

Jak wynika z przeprowadzonego w kwietniu badania CBOS, niemal połowa (49 proc.) Polaków głównie z telewizji czerpie informacje o tym, co dzieje się w kraju i na świecie. 37 proc. informacji o bieżących wydarzeniach szuka w internecie, 6 proc. korzysta z radia, 3 proc. dowiaduje się od innych osób, a jedynie 1 proc. – z prasy.

CBOS wskazał także, iż „z analiz wynika, że wybór określonej stacji telewizyjnej jako źródła wiarygodnych informacji zależy w głównej mierze od poglądów”. I tak, aż dla 70 proc. wyborców PiS głównym źródłem informacji o wydarzeniach są programy TVP. Dla 69 proc. elektoratu KO taką rolę odgrywa TVN i TVN24. Również wyborcy Lewicy (47 proc.) i Polski 2050 (43 proc.) wybierają TVN. Natomiast 39 proc. sympatyków PSL-Koalicji Polskiej wybiera programy Polsatu i Polsat News. Także 21 proc. wyborców Konfederacji WiN ogląda Polsat, ale z tej grupy aż 52 proc. przyznało, że nie ogląda żadnej z wymienionych telewizji (lub nie ogląda wcale tego medium).

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *