Polska jako kraj dobrej destynacji dla turystyki biznesowej

Polska Organizacja Turystyczna

Polska Organizacja Turystyczna

W dniach 29 listopada – 1 grudnia, w podwarszawskim Nadarzynie odbyła się 13. edycja największych w tej części Europy targi chińskich produktów China Homelife. Blisko 500 wystawców i ponad 15 000 odwiedzających z kraju oraz z Europy Centralnej i Wschodniej, stworzyło znakomitą okazję do promocji naszego kraju wśród zagranicznych przedsiębiorców.

Okazję tę z powodzeniem wykorzystała Polska Organizacja Turystyczna, organizując podczas wydarzenia polskie stoisko promocyjne, które stanęło w centralnej części hali wystawienniczej.

Chińczykom Polska kojarzy się głównie z Chopinem, noblistami i żywnością wysokiej jakości. Zachwycają się bursztynem, polskimi kosmetykami i szacunkiem Polaków do tradycji. Jednak, planując zagraniczne wojaże, Chińczycy nie stawiają naszego kraju na wysokiej pozycji w rankingu wybieranych destynacji. Warto to zmienić!

Polska Organizacja Turystyczna

Stoisko promocyjne Polskiej Organizacji Turystycznej podczas chińskich targów okazało się strzałem w dziesiątkę. Chińczycy, ale także goście z Europy Centralnej i Wschodniej, z ogromnym zainteresowaniem odkrywali walory polskiej turystyki. Chińskich przedsiębiorców interesowała przede wszystkim zabytkowa infrastruktura hotelowa, a także regiony czyste ekologicznie i wysokiej jakości polska kuchnia.

Wydarzeniem towarzyszącym targom była konferencja pt. Polska – Świat. Eksport, import, turystyka. Podczas debaty o turystyce paneliści podjęli takie tematy jak: ocena sytuacji w turystyce w sytuacji po pandemii, turystyka biznesowa jako nowa forma promocji gospodarczej Polski, rola regionalnych organizacji turystycznych w promocji Polski na świecie, a także rola i miejsce organizatorów turystyki przyjazdowej.

Polska Organizacja Turystyczna

Dlatego tak ważne jest promowanie polski przy okazji różnych, niekoniecznie związanych z turystyką wydarzeń.

„Pozwala to na skonsolidowanie i wsparcie sektora turystyki biznesowej i tworzenia kanałów między różnymi środowiskami, a także ma wpływ na budowanie pozytywnego wizerunku i pasji podróżowania do Polski” – napisał prezes POT Rafał Szmytke w liście skierowanym do uczestników konferencji.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Zostań w Polsce, którego jednym z celów jest promocja polskiej gospodarki turystycznej. Ważnym elementem tej działalności jest aktywność podczas międzynarodowych konferencji i targów branżowych, między innymi takich jak China Homelife Poland.

Polska Organizacja Turystyczna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *