Polska na Fiera del Levante – korespondencja z Bari

Fiera del Levante w Bari

Fiera del Levante w Bari

Międzynarodowe Targi Fiera del Levante w Bari to historyczne okno na świat biznesu, kultury i technologii, oraz strategiczny punkt odniesienia dla europejskich instytucji i przedsiębiorstw na całym obszarze śródziemnomorskim.

84 edycja wydarzenia odbędzie się w dniach od 3 do 11 października 2020 zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa w okresie pandemii.

Jak co roku organizatorzy zapewniają bogaty program konferencji, spotkań biznesowych, ekspozycji i wydarzeń kulturalnych, a wśród nich „Polish Desk” w dniach 5-7 października 2020.

W tym roku Polska po raz pierwszy zaprezentuje się na prestiżowych targach Fiera del Levante. Wydarzenie organizuje nowo powstała Polska Izba Biznesowa we Włoszech wspólnie z Polsko-Włoską Izbą Gospodarczą i Warszawską Izbą Gospodarczą w odpowiedzi na zaproszenie Cosimo Borraccino, Assessore allo Sviluppo Economico Regione Puglia.

Prezentacja Polski jako atrakcyjnego partnera w biznesie i innych sektorach odbędzie się z aktywnym udziałem przedstawiciela  Ambasady RP w Rzymie, przedstawicieli firm polskich, aktywnych na rynku włoskim i firm włoskich od lat działających w Polsce. Polska Organizacja Turystyczna będzie miała okazję do pokazania naszego kraju jako atrakcyjnego nie tylko z punktu widzenia biznesowego, ale także z zabytkami uznanymi przez Unesco za dziedzictwo kultury światowej, z unikalną naturą czy pięknymi zamkami. Tego typu publikacje będą dostępne dla zwiedzających na stoisku narodowym i podczas konferencji poświęconej Polsce. Specjalny katalog, poświęcony polskiej gospodarce, zakładaniu firm czy ułatwieniom dla inwestorów przygotowywany jest przez obie Izby i będzie dostępny tak w czasie targów na stoisku polskim jak i w czasie konferencji.

Bezpośrednia relacja z wydarzenia będzie przekazywana na żywo m.in na łamach portalu www.polacywewloszech.com.

Jednym z kluczowych ekspozycji na targach będzie Salone dell’Automotive – branża motoryzacyjna, która zaprezentuje wiele nowatorskich rozwiązań technologicznych.

Poza tym nowością tegorocznych targów będzie Be Wine – Salone Mediterraneo dei Vini – dział zadedykowany branży wina na obszarze śródziemnomorskim  oraz Salone dell’Innovazione Sostenibile – targi zrównoważonej innowacji organizowane przy współpracy z Politechniką z Bari. W przygotowaniu także multimedialna i sensoryczna ekspozycja projektu Puglia Experience.

Na targach w Bari nie zabraknie też kreatywnych propozycji z działu rzemiosła i wreszcie, słynnej śródziemnomorskiej gastronomii promującej tradycjonalną i zdrową kulturę żywienia.

Nasza redakcja jest patronem medialnym polskiego wystąpienia i będziemy na bieżąco informować o przebiegu imprezy.

Korespondencja: Ewa Trzcińska i Agnieszka B. Gorzkowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *