Polska Press zamyka drukarnię w Poznaniu

Stos gazet
Stos gazet
Fot. Unsplash

Z końcem kwietnia zakończy działalność drukarnia Polska Press w Poznaniu. Placówka drukowała m.in. „Głos Wielkopolski” i „Gazetę Lubuską”. 

Przyczyną zamknięcia drukarni jest spadek liczby zamówień, spowodowany m.in. decyzją Ringier Axel Springer Polska o zmianie częstotliwości wydawania „Przeglądu Sportowego”, który od 9 stycznia wychodzi tylko w poniedziałki i piątki.

„Zakończenie działalności drukarni w Poznaniu wynika w dużej mierze z decyzji części klientów usług poligraficznych, którzy przekształcają swoje zakupy na model cyfrowy. Natomiast Polska Press nie planuje zamykać żadnej z pozostałych drukarni, które posiada spółka, gdyż mają one zapewnione stabilne i satysfakcjonujące obłożenie produkcją m.in. własnych tytułów prasowych. Mając na uwadze powyższe zamknięcie drukarni w Poznaniu pozostaje neutralne dla zachowania niezbędnego potencjału poligraficznego Polska Press Grupy” – poinformowała spółka w komunikacie.

Druk „Głosu Wielkopolskiego” i „Gazety Lubuskiej” ma zostać przeniesiony do Bydgoszczy.

Po zamknięciu drukarni w Poznaniu Polska Press pozostaną trzy drukarnie: w Białymstoku, Bydgoszczy i Sosnowcu. Z końcem lipca 2022 r. działalność zakończyła drukarnia w Koszalinie. W 2021 roku Polska Press zamknęła drukarnię w Łodzi, a w 2017 roku – we Wrocławiu i Tarnobrzegu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *