Polskie Radio, TVP i PAP postawione w stan likwidacji

TVP
TVP
Fot. Wikipedia

Minister kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomiej Sienkiewicz postawił w stan likwidacji Telewizję Polską, Polskie Radio i Polską Agencję Prasową.

Jak tłumaczy minister kultury, jego decyzja została podjęta  po „wstrzymaniu finansowania mediów publicznych” przez prezydenta RP. „W obecnej sytuacji takie działanie pozwoli na zabezpieczenie dalszego funkcjonowanie tych spółek, przeprowadzenie w nich koniecznej restrukturyzacji oraz niedopuszczenie do zwolnień zatrudnionych w ww. spółkach pracowników z powodu braku finansowania” – tłumaczy w komunikacie minister kultury.

Wcześniej prezydent Andrzej Duda zawetował ustawę okołobudżetową nowego rządu Donalda Tuska, w której przewidziano, że na media publiczne w 2024 r. będzie można przeznaczyć ok. 3 mld zł. Przesłał również do Sejmu własny projekt tej ustawy, z której wykreślono pieniądze dla mediów publicznych.

Premier Donald Tusk na konferencji prasowej w środę poinformował, że rząd prześle do Sejmu kolejną wersję ustawy okołobudżetowej, w której planowane 3 mld zł na media publiczne zostaną przeznaczone m.in. na onkologię dziecięcą.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *