Portal Związku Polaków na Białorusi uznany za ekstremistyczny

Portal Związku Polaków na Białorusi

Portal Związku Polaków na Białorusi

Portal internetowy Związku Polaków na Białorusi (ZPB) znadniemna.pl został wpisany na listę Ministerstwa Informacji Białorusi jako strona publikująca materiały ekstremistyczne. 

Jak poinformował portal znadniemna.pl, sąd w Grodnie 30 grudnia podjął decyzję w tej sprawie ze skutkiem natychmiastowym. „Jest to decyzja skierowana na zastraszenie polskiej społeczności na Białorusi, zwłaszcza tych jej przedstawicieli, którzy współczują niewinnie uwięzionym liderom Związku Polaków na Białorusi – prezes ZPB Andżelice Borys i członkowi Zarządu Głównego ZPB Andrzejowi Poczobutowi oraz solidaryzują się z nimi” – czytamy na portalu.

Przeciwko działaczom władz ZPB, w tym Borys i Poczobutowi, toczy się spraw karna z artykułu o „podżeganie do nienawiści”. Grozi im od 5 do 12 lat więzienia.

Białoruś wśród pięciu krajów z największą liczbą uwięzionych dziennikarzy

„Obecnie wszystkim naszym Czytelnikom na Białorusi, którym władze potrafią udowodnić, że czytają oni nasz portal, udostępniają nasze publikacje w sieciach społecznościowych, bądź identyfikują się z ukazującymi się na portalu treściami w inny sposób – grozi na Białorusi odpowiedzialność administracyjna. Nie życząc sobie, aby ktokolwiek z Państwa ucierpiał za to, że nas Państwo czytacie, radzimy Państwu wydalić wszystkie ślady świadczące o tym z Państwa telefonów, komputerów i innych narzędzi elektronicznych oraz nośników informacji” – napisano na portalu.

„Na pewno znajdziemy inne możliwości docierania do Państwa z niecenzurowanym słowem o kondycji polskiej mniejszości narodowej na Białorusi oraz o sytuacji naszych niesprawiedliwie więzionych Bohaterów!” – podano na zakończenie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *