Pożegnanie Marka Rymuszko

Marek Rymuszko

Marek Rymuszko

22 lipca 2019 roku po ciężkiej chorobie zmarł Marek Rymuszko (1948-2019). Wspaniały, nietuzinkowy człowiek, dziennikarz, reportażysta, pisarz, twórca i redaktor naczelny miesięcznika NIEZNANY ŚWIAT, długoletni prezes Stowarzyszenia Krajowy Klub Reportażu.

Bliscy Zmarłego z magazynu Nieznany Świat informują:
Uroczystości żałobne rozpoczną się we wtorek 30 lipca 2019 r. o godz. 13.00 w Kościele p.w. św. Karola Boromeusza na Starych Powązkach. Podczas pogrzebu zamiast kwiatów prosimy o datki do skarbonki Przystani Ocalenie.

Redaktor Marek Rymuszko kierował Krajowym Klubem Reportażu od 1990 roku. Dla pokoleń dziennikarzy był autorytetem. Świadczą o tym wzruszające pożegnania.

Zobacz: reporterzy.org.pl

Komentarze

  1. To niezwykle smutna wiadomość. Dziś rano otworzyłam Nieznany Świat i dowiedziałam się o śmierć Marka Rymuszki. Panie Marku dziękuję za lata wspaniałej lektury. Niech Pan żegluje swobodnie przez dla nas nieznany świat, który dla Pana już jest znany. Zresztą zawsze był.

  2. Dziekuje Marku: za uczciwosc , madrosc i prawosc, za to ze po prostu Byles. Nie widzielismy sie wiele lat ale zawsze w jakis sposob uczestniczyles w moim zyciu. Teraz moj swiat stal sie ubozszy . A reszty juz slowem opisac nie umiem…

  3. Odejście do innego wymiaru, Marek Rymuszko, jest niepowetowaną stratą, dla wszystkich, którzy juz nie dowiedzą się co w swojej przenikliwości i wielkim wyczuciu, wyczaruje dla nich Naczelny. Pamietam art o Janie od Boga i opinię Marka Rymuszko w tej sprawie. To jeden z elementów mówiących o wrażliwości autora i nie uleganie wszechobecnemu hejtowi. Pamietam w jaki sposób Ukraincy rozwiązali problem bezpańskich psów i kotów, po prostu je zabili. Artykuł Marka Rymuszki miażdząco przedstawił sytuację całej Ukrainy wobec tego strasznego mordu. Informacja o śmierci Marka dotarła do mnie własnie w tej chwili wiec piszę.
    Odszedł wielki człowiek. CZEŚĆ I CHWAŁ JEGO PAMIĘCI. Zbyszek Nowak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *