Pożegnanie Prezydenta

Okładki wydań "Dziennika Bałtyckiego" oraz "Faktu" poświęconych Pawłowi Adamowiczowi
Okładki wydań „Dziennika Bałtyckiego” oraz „Faktu” poświęconych Pawłowi Adamowiczowi

Weekendowe wydania „Faktu”, „Gazety Wyborczej”, a także „Rzeczpospolitej” i „Dziennika Bałtyckiego” ukażą się z dodatkami poświęconymi zamordowanemu prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi.

W sobotę w Gdańsku odbędzie się pogrzeb Adamowicza. Tego dnia wydanie „Faktu” (Ringier Axel Springer Polska) w Trójmieście będzie powiększone o 24-stronicowy dodatek. Redakcja przybliży w nim sylwetkę Adamowicza m.in. jako polityka, społecznika, męża i ojca. „Fakt” już wcześniej przygotował 50 tys. egzemplarzy bezpłatnego dodatku, który od wtorku do piątku jest rozdawany w okolicach gdańskiego urzędu miasta i ulicy Długi Targ.

Specjalne wydanie na weekend planuje też „Rzeczpospolita” (Gremi Media). – Poświęcamy Pawłowi Adamowiczowi znaczną część najbliższego „Plusa Minusa” – zapowiada Bogusław Chrabota, redaktor naczelny „Rz”.

Podobnie „Gazeta Wyborcza” (Agora), która w ten weekend wyjdzie z powiększonym „Magazyn Świątecznym”. Dodatkowych osiem stron zostanie poświęconych śmierci prezydenta, reakcji społeczeństwa i polityków na to wydarzenie oraz mowie nienawiści w przestrzeni publicznej.

Redakcja ukazującego się na Pomorzu „Dziennika Bałtyckiego” (Polska Press Grupa) przygotowała 56-stronicowy magazyn pt.: „DB Testament dla Gdańska”. Tym wydaniem dziennikarze chcą pożegnać się z prezydentem. Opublikują wspólne zdjęcia i wspomnienia. Zaprezentują jego sylwetkę i wspomnieniowe rozmowy m.in. z prezydentami Sopotu i Gdyni. Specjalne wydanie jest w sprzedaży od dziś.

Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem na scenie, podczas finałowego koncertu WOŚP. Zmarł w poniedziałek w szpitalu.

źródło: press.pl

Okładka dodatku specjalnego Polska the Times
Okładka dodatku specjalnego „Polska the Times”
Niezwykłe zdjęcie Wiecu Przeciwko Nienawiści i Przemocy (Michał Czacharowski)
Niezwykłe zdjęcie Wiecu Przeciwko Nienawiści i Przemocy (Michał Czacharowski)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *