PPR: Bezpieczna żywność dziś dla zdrowego jutra

Śliwki

Śliwki

7 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności (World Food Safety Day – WFSD2021), który w tym roku odbywa się pod hasłem: Bezpieczna żywność dziś dla zdrowego jutra (Safe food now for a healthy tomorrow). Z tej okazji na stronie internetowej Komisji Kodeksu Żywnościowego FAO/WHO udostępnione zostały informacje na temat szczegółowych celów powyższego wydarzenia, przewodnik, materiały promocyjne, a także pomysły na zaangażowanie się w obchody.

Poniżej kilka przykładowych propozycji w jaki sposób można zaplanować wydarzenia z okazji Światowego Dnia Bezpieczeństwa Żywności 2021:

  • Zaproś eksperta do spraw zdrowia lub bezpieczeństwa żywności, aby podzielił się swoją wiedzą z klasą lub szkołą, możesz użyć do tego komunikatora internetowego czy innej platformy społecznościowej.
  • Zainicjuj tematyczne konkursy. Konkursy plakatów lub fotografii są popularne w szkołach, na uniwersytetach, w lokalnych społecznościach i miejscach pracy.
  • Zorganizuj pokaz „zza kulis” – nagraj film prezentujący dobre praktyki stosowane w Twojej firmie i wyjaśnij, co robisz na każdym etapie, aby zapewnić bezpieczeństwo żywności.

Więcej na ppr.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *