Pracownicy TVP dostali urodzinowe nagrody pieniężne

TVP
TVP
Fot. Wikipedia

Etatowi pracownicy Telewizji Polskiej ze stażem powyżej roku otrzymali w listopadzie jubileuszowe nagrody pieniężne.

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, nagrody wyniosły od 500 zł do 2 tys. zł brutto.

Nagrody zostały przyznane w związku z tegorocznymi obchodami 70-lecia TVP. Otrzymali je pracownicy zatrudnieni w Spółce od co najmniej roku, a ich wysokość była zależna od stażu pracy i proporcjonalna do wymiaru etatu.

Na koniec 2021 roku publiczny nadawca zatrudniał ponad 2900 osób.

Przedświąteczne bonusy pieniężne?

Związkowcy i rada zakładowa nadawcy apelują do prezesa Mateusza Matyszkowicza o przyznanie również przedświątecznych pieniężnych bonusów.

We wspólnym piśmie skierowanym do zarządu członkowie rady zakładowej TVP oraz związku zawodowego „Wizja” przypominają, że już od września wnioskują o świadczenia świąteczne dla pracowników w wysokości 1000 zł brutto. Chodzi o pieniądze dla osób zatrudnionych na zasadzie umowy o pracę.

Decyzja w sprawie tych dodatków jeszcze jednak nie zapadła.

 

Komentarze

  1. Z tego wynika, że byli pracownicy etatowi, zmuszeni do założenia firm, teraz zatrudnieni na umowach, są traktowani, jak podgatunek pracowników. Z okazji 70 lat TVP NIKT NIE dostał zaproszenie na Galę TVP. NIKT nie dostał nawet symbolicznego maila od Prezesa lub kogoś podobnego. Nie mówiąc o jakieś sybolicznym podziękowaniu za pracę. W żadnym materiale filmowym w programach informacyjnych, NIE BYŁO mowy o ludziach z techniki. Jak by TVP, to tylko dziennikarze. Zresztą niedouczeni. Można by powiedzieć, robi się trochę przykro, jak ludzi ze stażem ponad 30 lat pracy w TVP, traktuje się, jak by ich nie było

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *