Prezydent Warszawy apeluje do burmistrzów dzielnic: Odwołajcie imprezy

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wystosował apel do burmistrzów dzielnic stolicy, w którym zaleca wstrzymanie inwestycji i odwołanie wszystkich wydarzeń kulturalnych i sportowych finansowanych przez miasto. Powód oczywisty – epidemia.

Chodzi o wydarzenia planowane do końca roku 2020.

– Obecna sytuacja sprawia, że wpływy do budżetu miasta będą maleć. Zwróciliśmy się do rządu o pomoc, po to, aby tacza antykryzysowa objęła również samorządy – mówił prezydent Warszawa Rafał Trzaskowski podczas wideokonferencji 3 kwietnia 2020. – Czekamy na taką pomoc – dodał.

Według prezydenta Trzaskowskiego samorząd musi przede wszystkim zadbać o miejsca pracy.

– Dlatego cięcia i ograniczenia zaczynamy od nas samych, od tych wydatków i inwestycji, które nie są konieczne w obecnej sytuacji. Zaleciłem, aby wstrzymać organizowanie wszelkiego rodzaju imprez, gdyż trudno sobie wyobrazić nawet tuż po epidemii imprezy z dużą liczbą uczestników. Poza tym umowy na wydarzenia organizowane w ciągu najbliższych miesięcy trzeba podpisywać już teraz. Ograniczamy także nasze własne wydatki, przede wszystkim te, które nie są wydatkami pierwszej potrzeby, chociażby wydatki na promocje – dodał.

Według Trzaskowskiego miasto musi także wstrzymać podpisywanie umów na kolejne inwestycje, dlatego że nie wiadomo, jaka będzie przyszła sytuacja miasta i w związku z tym samorząd nie może obecnie zaciągać nowych zobowiązań.

Na pewno każdy włodarz miasta musi się przygotować na niesłychanie trudną sytuację gospodarczą w całym kraju, która nastąpi po epidemii koronawirusa – podsumował prezydent stolicy.

źródło: UM Warszawa
foto: Marcin Obara/PAP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *