Prokurator Ewa Wrzosek oskarża Pereirę. Za komentarze o Pegasusie

Kłódka leżąca na klawiaturze komputera
Kłódka leżąca na klawiaturze komputera
Fot. Unsplash

Prokurator Ewa Wrzosek złożyła prywatny akt oskarżenia przeciwko Samuelowi Pereirze. Powodem są jego wpisy na Twitterze związane z Pegasusem.

Jak podał Associated Press, prokurator Ewa Wrzosek była inwigilowana z użyciem systemu Pegasus w 2021 r. W tym czasie prokurator  z ramienia Lex Super Omnia krytykowała publicznie zmiany w sądownictwie dokonywane przez rząd Zjednoczonej Prawicy.

Sprawę na Twitterze komentował m.in. Samuel Pereira, szef portalu TVP.Info (zastępca kierownika redakcji mediów interaktywnych ds. Tvp.info w TAI). 23 grudnia napisał: „Mafiosi, dilerzy narkotyków i terroryści chwycą się każdej linii obrony, żeby uchronić się przed odpowiedzialnością. Jeśli przestępcy kreują się na ofiary operacyjnych działań państwa polskiego, to jak mają się czuć wszyscy ci ludzie, których oni skrzywdzili? Pomyślcie o tym”.

Wrzosek uznała, że słowa te stanowią zniesławienie, naruszające jej dobra osobiste i zdecydowała się wnieść prywatny akt oskrżenia przeciwko Pereirze. „Wolność słowa nie oznacza prawa do bezpodstawnych pomówień i publicznego znieważania. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za słowa i twierdzenia, które wypowiada” – napisała prokurator na Twitterze.

W odpowiedzi serwis Tvp.info w tytule informacji o akcie oskarżenia przeciwko Pereirze napisał: „Kara więzienia za tweeta o mafiosach? Kuriozalny ruch Ewy Wrzosek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *