Przejęcie Polska Press przez Orlen. W Sejmie kolejne interpelacje

Posłowie Krzysztof Piątkowski, Paweł Poncyljusz i Paweł Kowal wystosowali w sumie szesnaście interpelacji do ministra aktywów państwowych Jacka Sasina w sprawie zmian w Polska Press. 

Jak dowiedział się Presserwis, poseł Krzysztof Piątkowski (Platforma Obywatelska) złożył w Sejmie zapytanie w sprawie zwolnień w spółce Polska Press, zwłaszcza w przypadku likwidacji drukarni w Łodzi. „Ilu pracowników spółki zostało zwolnionych od momentu przejęcia jej przez koncern Orlen do chwili obecnej? Czy drukarnia w Łodzi zostanie zlikwidowana? Jeśli tak, to kiedy? Ilu pracowników zostanie w związku z tym zwolnionych? Czy i jakie propozycje dla osób zwalnianych ma spółka?” – pyta Krzysztof Piątkowski w złożonej interpelacji Jacka Sasina.

– Przejęcie Polska Press, największego wydawcy prasy regionalnej, przez PKN Orlen, realizowane pod pretekstem repolonizacji mediów, jest de facto kolejnym elementem ich zawłaszczania przez partię rządzącą. Podwójnie niebezpiecznym właśnie dlatego, że dotyczy mediów lokalnych, a ludzie myślą i żyją lokalnie – mówi „Presserwisowi” Krzysztof Piątkowski i przypomina, że podczas kwietniowego spotkania ze związkami zawodowymi prezes Obajtek obiecywał, że nie będzie ani zwolnień w spółce, ani ingerencji w treści dziennikarskie. – Obie obietnice bardzo szybko okazały się nieprawdą – stwierdza Piątkowski.

Pismo Piątkowskiego to kolejna już interpelacja poselska w sprawie Polska Press. wcześniej, pod koniec września Paweł Poncyljusz (startował z listy Koalicji Obywatelskiej) złożył 15 interpelacji dotyczących zmian w oddziałach spółki, w tym jedną wraz z Pawłem Kowalem (PO) w sprawie krakowskiego oddziału. Poseł pytał o powody zmian personalnych w „Gazecie Krakowskiej” i „Dzienniku Polskim”.

Minister Jacek Sasin ma na odpowiedź na interpelację 21 dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *