Puszcza w Warszawie

Księga Puszczy Piskiej

Księga Puszczy Piskiej

We wtorek, 19 lutego, o godz. 18.00 w Domu Sztuki przy ul. Wiolinowej 14 (tuż obok stacji Metra Ursynów) odbędzie się spotkanie z cyklu „Mazury w Warszawie”, będące w istocie warszawską premierą głośnej już Księgi Puszczy Piskiej. Książka ta ukazała się w 2018 roku nakładem Oficyny Wydawniczej „Retman” z Dąbrówna jako 30. tom serii „Moja Biblioteka Mazurska”.

Jak napisał we wstępie Waldemar Mierzwa, jej redaktor i współautor, „ Księga Puszczy Piskiej to dzieło dwudziestu autorów. Prawie wszyscy mieszkają w „piskich” lasach na co dzień, pozostali bywają w nich często. Każdy napisał o tym, co jest dla niego w Puszczy ważne, a że byli wśród nas ludzie wielu zawodów i zainteresowań, powstała Księga jakiej do tej pory nie było, barwna opowieść o wielkim lesie i jego mieszkańcach, miejscach i wydarzeniach, przyrodzie i architekturze, dziejach narodów, ludów i zwykłych ludzi”.

Wstęp na spotkanie, w którym „O Puszczy Piskiej i jej Księdze” opowiedzą Kazimierz Orłoś i Waldemar Mierzwa, a być może i inni współautorzy książki, wolny.

Księga Puszczy Piskiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *