Putin o relacjach Rosji z Polską: problemy można rozwiązywać na zasadzie pragmatyzmu

Flaga Rosji na maszcie
Flaga Rosji na maszcie
Fot. Unsplash

Trudne kwestie w relacjach Rosji i Polski można rozwiązać działając na zasadzie pragmatyzmu i uwzględniając interesy obu stron – oświadczył prezydent Rosji Władimir Putin przyjmując na Kremlu listy uwierzytelniające od nowego ambasadora RP w Moskwie Krzysztofa Krajewskiego.

– Stosunki polsko-rosyjskie mogłyby być oczywiście bardziej merytoryczne i produktywne, zwłaszcza, że jesteśmy sąsiadami nad Bałtykiem. Trudne kwestie, które nagromadziły się w relacjach dwustronnych można bez wątpienia rozwiązywać, działając na zasadzie pragmatyzmu i uwzględniając interesy obu stron – zaznaczył Władimir Putin cytowany przez Agencję Tass.

– Rosja opowiada się za takim konstruktywnym podejściem – dodał rosyjski prezydent.

Polski dyplomata Krzysztof Krajewski był wśród 23 przedstawicieli obcych państw, którzy wręczyli listy uwierzytelniające prezydentowi Rosji w ten sposób rozpoczynając oficjalnie misję w tym kraju. Znaleźli się wśród nich, oprócz Polski, także ambasadorowie m.in.: Afganistanu, Mołdawii, Rumunii i Szwajcarii. Była to pierwsza w 2021 roku uroczystość wręczenia w Moskwie listów uwierzytelniających.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *