Rada Mediów Narodowych zmieniła prezesa Radia Wrocław

Radio
Radio
Fot. Pixabay

Rada Mediów Narodowych zdymisjonowała w piątek prezesa Radia Wrocław Marcina Rosińskiego. Zastąpiła go Anita Białek.

Piątkowe posiedzenie RMN miało dotyczyć wyłącznie planów rozgłośni regionalnych Polskiego Radia. Przed rozpoczęciem posiedzenia przewodniczący RMN Krzysztof Czabański wniósł o rozszerzenie porządku obrad o punkt związany z rozpatrzeniem sytuacji we Wrocławiu.

Media donoszą, że powodem odsłania Rosińskiego było niestosowne zwracanie się do współpracowników. – Odwołano pod zarzutami używania wulgarnych słów do pracowników. Ja się dopytałem czy tam jakiś konflikt jest. Wstrzymałem się od głosu. Pozostali głosowali za tym, żeby go odwołać, bo są podobno jakieś nagrania. Myśmy ich nie słyszeli, ale przewodniczący twierdził, że je słyszał. Oto cała afera – tłumaczy w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Kwiatkowski.

Marcin Rosiński kierował Radiem Wrocław od końca sierpnia 2019 roku. Wcześniej – od 1996 roku – pracował w Telewizji Polskiej. Przez wiele lat był związany z TVP3 Wrocław, a w 2016 roku został prowadzącym pasma w TVP Info.

Nowa prezeska Radia Wrocław, Anita Białek, jest wykładowczynią Wrocławskiej Akademii Biznesu. W latach 2010-2012 była dyrektorką TVP Wrocław. W latach 1995-2000 prowadziła w tej stacji program informacyjny „Fakty”. Pracowała także w diecezjalnym Radiu Rodzina.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *