Recepta na szczęśliwe życie

Katarzyna Wolińska

Katarzyna Wolińska

Cykl wywiadów z inspirującymi kobietami w ramach Gospodarczego Forum Kobiet. Rozmowa Ilony Klejnowskiej Kamińskiej, Prezes Gospodarczego Forum Kobiet z Katarzyną Wolińską, autorką książki „Recepta na szczęśliwe życie i udany związek”.

Recepta na szczęśliwe życie i udany związek wg. Katarzyny Wolińskiej to…

Znalezienie w ciągu dnia 5 rzeczy nawet drobnych, które spowodują uśmiech oraz dużo rozmowy ze swoim partnerem, nigdy niezostawianie sprawy bez omówienia na domysłach.

Czy potrafimy szukać szczęścia, czy wystarczy się po prostu na nie otworzyć?

Wiele osób uważa, że szczęście się każdemu należy, to prawda, lecz nie u każdego jest tak łatwe do zobaczenia. W każdej sytuacji trzeba dać coś od siebie, aby dostać coś od innych czy życia.

Kiedy Ty uwierzyłaś w szczęście?

Kiedy dowiedziałam się o nowotworze i widziałam, że moje ciało stara się bardzo mocno walczyć z tą chorobą i nie dawać się jej – i nawet mu to już dobrze wychodzi, bo żyję z nowotworem już 9 lat.

„Młoda, na wózku, z rakiem, super chłopakiem i pudlem” „Dużo bólu, siły i miłości” to Twój opis w mediach społecznościowych. Śledząc Twoje media społecznościowe dodałabym odważna, stanowcza i bardzo zdecydowana. A Ty jak siebie dziś określisz? Jak zmienił Cię ból, a jak otworzyła miłość?

Ból nauczył pokory, miłość dała mi wielkiego kopa do życia i siły do działania mimo wielu przeciwności losu i ludzi.

Zdradź nam swój sekret na uważność i pełną akceptację świata, ludzi i sytuacji, którą tak emanujesz?

Trzeba pamiętać, że życie to nie film ani bajka. Nie można wymagać od życia, aby wszystko było proste i łatwe. Nikt nie zapewniał, że będzie w życiu łatwo, więc trzeba się cieszyć z takiego życia jakie mamy.

Katarzyna Wolińska – jest jedyną w Polsce osobą chorującą na zespół Jadassona, ale też prekursorką autorskiej metody tresury jedynego w Polsce Psa Asystenta rasy pudel. Uważa, że dla niej chorowanie jest tak normalne jak dla innych osób jedzenie. Z pokorą przyjęła również chorobę nowotworową. Kiedyś poprosiła o tylko jeden spacer, a dostała wspaniałą podróż przez miłość, szczęście i zrozumienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *