RMF FM bada doniesienia o mobbingu w radiu

Radio
Radio
Fot. Pixabay

Grupa RMF bada zgłoszenia pracowników o „niewłaściwych zachowaniach”, do jakich miało dochodzić w firmie. Od kilku tygodni spływają one do zarządu za pośrednictwem służącego do tego narzędzia.

W czerwcu wraz z wewnętrznym „Kodeksem postępowania”, uruchomiona została usługa SpeakUp, za pomocą której pracownicy mogą zgłaszać zarządowi wszelkie nieprawidłowości w firmie. Można zrobić to albo pod nazwiskiem, albo anonimowo: jedne i drugie zgłoszenia firma zobowiązuje się dokładnie rozpatrzyć.

Jak ustalił portal Wirtualnemedia.pl, za pośrednictwem tego narzędzia od kilku tygodni spływają „liczne informacje”, dotyczące wieloletniego szefa jednego z działów w radiu RMF FM.

– Pierwsze sygnały dotyczące jego mobberskich działań pojawiły się kilka miesięcy temu, ale generalnie te praktyki trwają, odkąd został szefem, czyli już ładnych parę lat. W wewnętrznym dochodzeniu zeznawało już wielu obecnych i byłych pracowników RMF – mówią informatorzy portalu z radia.

RMF FM prowadzi aktualnie postepowanie wyjaśniające w tej sprawie. Rozmówcy portalu z RMF FM obawiają się, że firma może zamieść sprawę pod dywan. – Tutaj chodzi o szefa ważnego działu, osobę zasłużoną dla radia i dla mediów w ogóle, ale jak wiele na to wskazuje niestety z nie najlepszym podejściem do pracowników. Boimy się więc, że zarząd weźmie go w obronę ze względu na dobre wyniki radia i sprawa się rozmyje – usłyszeli dziennikarze Wirtualnemedia.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *