Roszady na szczytach władzy w Rainbow. Powody?

Rainbow
Rainbow
Fot. https://media.r.pl/mediateka

Wiceprezesi Rainbow Tours, Remigiusz Talarek i Tomasz Czapla, złożyli rezygnacje z zajmowanych stanowisk i przeszli do rady nadzorczej spółki – poinformował Rainbow w komunikacie.

Do zarządu Rainbow dołączył natomiast Jakub Puchałka. Obydwaj wiceprezesi Rainbow, Remigiusz Talarek i Tomasz Czapla, przeszli do Rady Nadzorczej spółki.
Kadencja obecnego zarządu touroperatora upływa 25 sierpnia 2025 roku.

Jaki jest powód nagłego odejścia Talarka i Czapli? Z nieoficjalnych źródeł, do których dotarło Stowarzyszenie Polskich Mediów wynika, że jednym z głównych powodów odejścia Remigiusza Talarka, twórcy sukcesu Rainbow, jest różnica pomiędzy nim a prezesem Grzegorzem Baszczyńskim w zakresie sposobu zarządzania i przeprowadzania rozliczeń finansowych.

Jak podkreślają znawcy branży, szczególnie znany z mediacyjnego sposobu zarządzania wiceprezes Talarek nie widział możliwości dalszej pracy w zarządzie z mocną i dość specyficzną osobowością, jaką jest prezes Baszczyński.

Według ekspertów z tego sektora, odejście Talarka będzie ogromną stratą dla Rainbow, wiodącego touroperatora turystyki wyjazdowej. Odejście wiceprezesów zbiegło się w czasie z podsumowaniem finansowym zeszłego roku, które, z powodu pandemii, nie przedstawia się korzystanie dla spółki Rainbow Tours. Jak informowała Rzeczpospolita, spółka w 2020 roku zanotowała spadek przychodów o 75 procent wobec roku 2019 i stratę w kwocie 28,95 mln zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *