Rowerowi rycerze w Zakopanem

Małopolska Joy Ride Zakończenie Sezonu

Najszybsi rowerzyści zjazdowi w Polsce zmierzą się ze sobą po raz dwunasty w nietypowych zawodach rozgrywanych po zmroku. 21 – 23 września, podczas Małopolska Joy Ride Zakończenie Sezonu, będą pędzić przy świetle czołówek po kultowym stoku Harenda w Zakopanem. Ale to nie koniec atrakcji! W tym roku 100% emocji zapewnia Województwo Małopolskie, które jest partnerem wydarzenia.

W piątek, 21 września, rowerzyści downhillowi będą trenować na trasie mierzącej ponad 1000 metrów wypełnionej skoczniami, ostrymi bandami i stromymi ścianami. Najważniejszym punktem dnia będą zawody Kärcher Dual Slalom, czyli równoległe wyścigi, które w systemie pucharowym wyłonią najszybszego zawodnika i zawodniczkę. Podobnie, jak w przypadku slalomu narciarskiego, zawodnicy będą omijać tyczki wbite na trawiastym stoku.

Po mocnej piątkowej rozgrzewce przyjdzie czas na sobotni Night Downhill. Jak co roku eliminacje odbędą się za dnia, finały natomiast przy sztucznym świetle. To jedyne zawody zjazdowe w Polsce rozgrywane po zmroku, w których zawodnicy muszą użyć również własnego oświetlenia. W sobotę odbędzie się także konkurs na zjazd w najlepszym przebraniu, gdzie zadaniem zawodnika jest pokonanie trasy w „ekstrawaganckim” stroju. Drugim równie widowiskowym konkursem będzie Whip Contest, czyli zawody na najlepszy skok rowerowy na wielkiej skoczni umiejscowionej tuż przy linii mety. A dla miłośników intelektualnych wyzwań na stoisku Małopolski będzie czekał quiz wiedzy rowerowej, w którym będzie można wygrać upominki z regionu.

Ostatni dzień festiwalu upłynie pod znakiem konkurencji Red Bull Bez Łańcucha. Podobnie jak w przypadku klasycznego zjazdu rowerowego, zawodnicy będą musieli pokonać wyznaczoną trasę, z tą różnicą, że z ich rowerów zostanie zdemontowany łańcuch! Bez pedałowania, będą musieli w mistrzowski sposób wykorzystać nierówności terenu, aby dotrzeć do mety. Na tych, którzy zrobią to najszybciej, czeka nagroda pieniężna. Red Bull Bez Łańcucha to pierwsza tego typu konkurencja na świecie.

źródło: Biuro Prasowe UMWM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *