Rozpoczynamy Mazo czas! Otwarcie Sezonu Turystycznego 2023 na Mazowszu

Otwarcie Sezonu Turystycznego 2023 na Mazowszu

Otwarcie Sezonu Turystycznego 2023 na Mazowszu

Mazowsze jest piękne, ciekawe i różnorodne. To idealne miejsce do aktywnych wycieczek pieszych, rowerowych, wodnych czy kajakowych oraz odpoczynku w rytmie slow.

Pełne wspaniałych regionalnych potraw, z bogatą i zróżnicowaną ofertą noclegową. Bogate w muzea, zamki, skanseny oraz wciągające legendy. Mazowsze jest dla każdego, ponieważ tutaj wszyscy znajdą coś dla siebie. Na pokładzie statku „Info Barka” w Warszawie oficjalnie otwarto sezon turystyczny na Mazowszu.

– Mieszkamy w wyjątkowym regionie, gdzie na wyciągnięcie ręki mamy wspaniałą przyrodę, niezwykłe zabytki czy atrakcje na skalę Europy. Rolą samorządu jest nie tylko promocja tego niezwykłego miejsca, jakim jest Mazowsze, lecz także troska o jego rozwój – zaznacza Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

Badania dotyczące ruchu turystycznego w województwie mazowieckim potwierdzają, że po 2019 roku liczba osób odwiedzających region stale rośnie. W poprzednim roku wynik zbliżył się do najwyższych w ostatnich latach. W tym roku władze liczą na turystyczny rekord.

Podczas konferencji zaprezentowano najnowszy spot, który w tym roku będzie promował województwo mazowieckie, przewodnik „Industrialne Mazowsze” oraz nowy portal turystyczny www.mazowsze.travel.

– Ten sezon turystyczny zaczynamy premierą dwóch projektów. Przede wszystkim udostępniamy użytkownikom nowy serwis turystyczny www.mazowsze.travel. Oddajemy też w ręce użytkowników papierową i cyfrową wersję naszego najnowszego przewodnika „Industrialne Mazowsze”, w którym opisujemy Mazowsze mniej oczywiste – informuje Izabela Stelmańska Zastępca Dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki ds. Turystyki i Promocji.

– Przewodnik „Industrialne Mazowsze” to zaproszenie do 2 podróży po Mazowszu: jednej w czasie i drugiej, rzeczywistej. To fascynujące wyprawy po atrakcjach stanowiących dowód technicznego geniuszu i pasji naszych przodków, nie tylko dla wielbicieli techniki. To książka dla każdego – zachęca Dorota Zbińkowska, Dyrektor Biura Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej

„Otwarcie Sezonu Turystycznego 2023 na Mazowszu” to cykl czterech konferencji prasowych, które oficjalnie rozpoczynają sezon podróżniczy. Każde wydarzenie odbywa się w innym mieście. Wydarzenie w Warszawie pokazało piękno tego miasta, rzeki Wisły oraz zachwycające widoki, które można podziwiać z Praskiej Plaży Miejskiej.

Inspiracji do podróży po Mazowszu dostarczają ModaNaMazowsze.pl oraz Mazowsze.Travel.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *