Rozpoczynamy Mazo Czas!

Mazowsze

Mazowsze

Mazowsze jest piękne, ciekawe i różnorodne. To idealne miejsce do aktywnych wycieczek pieszych, rowerowych, wodnych czy kajakowych oraz odpoczynku w rytmie slow. Pełne wspaniałych regionalnych potraw, z bogatą i zróżnicowaną ofertą noclegową. Bogate w muzea, zamki, skanseny oraz wciągające legendy. Mazowsze jest dla każdego, ponieważ tutaj wszyscy znajdą coś dla siebie. W Dworze Mościbrody oficjalnie otworzyliśmy sezon turystyczny na Mazowszu. Zachęcamy do zwiedzania naszego województwa!

Siedlce, choć niewielkie, mają wiele ciekawego do zaoferowania – mówi Janina Ewa Orzełowska, Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego. – Magnesem, który przyciąga do nas wielbicieli sztuki, z pewnością jest Ekstaza św. Franciszka pędzla El Greca. Znajdziemy je w Muzeum Diecezjalnym. W okolicy na pewno warto odwiedzić Zamek w Liwie, Pałac w Partykozach czy Pałac Kuczyńskich w Korczewie.

Badania dotyczące ruchu turystycznego w województwie mazowieckim potwierdzają, że po 2019 roku liczba osób odwiedzających nasz regon stale rośnie. W poprzednim roku wynik zbliżył się do najwyższych w ostatnich latach. W tym roku liczymy na turystyczny rekord.

Poniżej przedstawiamy listę dziesięciu najpopularniejszych atrakcji turystycznych na Mazowszu:

Atrakcje turystyczne na Mazowszu

Podczas konferencji zaprezentowano najnowszy spot, który w tym roku będzie promował województwo mazowieckie, przewodnik „Industrialne Mazowsze” oraz nowy portal turystyczny www.mazowsze.travel.

– Ten sezon turystyczny zaczynamy premierą dwóch naszych projektów – informuje Izabela Stelmańska, prezes Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. – Przede wszystkim udostępniamy użytkownikom nowy serwis turystyczny www.mazowsze.travel. Oddajemy też w ręce użytkowników papierową i cyfrową wersję naszego najnowszego przewodnika „Industrialne Mazowsze”, w którym opisujemy Mazowsze mniej oczywiste.

Wszystkich uczestników wydarzenia zachwyciło piękno, wspaniała natura i wszechogarniająca cisza panująca na terenie Dworu Mościbrody. To miejsce zapewnia nie tylko maksymalny odpoczynek. Dwór Mościbrody słynie z pysznej kuchni i ciekawych atrakcji – Naszym największym wydarzeniem cyklicznym  jest Festiwal Muzyki Tanecznej w Mościbrodach – 15 sierpnia. Organizujemy go już po raz 11. Jest to piknik rodzinny z muzyką taneczną i atrakcjami dla dzieci, na który już teraz serdecznie zapraszam – mówi Małgorzata Borkowska, Prezes Zarządu Dworu Mościbrody.

W konferencji prasowej wzięło udział wielu przedstawicieli lokalnych instytucji kultury, prezentując ciekawe atrakcje, którymi przyciągną turystów w tym sezonie. To będzie rok pełen niesamowitych wydarzeń kulturalnych i nie tylko. – Rok 2023 jest dla zamku bardzo ważny – w tym roku obchodzimy 60-lecie działalności Muzeum Zbrojowni na Zamku w Liwie. W sezonie letnim przygotowaliśmy dla naszych gości różnorodne atrakcje. Zapraszamy na ekscytującą przygodę i do zobaczenia w Liwie – zachęca Eliza Czapska, Dyrektor Muzeum Zbrojownia na Zamku w Liwie.

„Otwarcie Sezonu Turystycznego 2023 na Mazowszu” to cykl czterech konferencji prasowych, którymi oficjalnie rozpoczynamy sezon podróżniczy. Każde wydarzenie odbyło się w innym mieście. Konferencja w Dworze Mościbrody pokazała, jak bogatą ofertą dla turystów może pochwalić się ten rejon.

Region Siedlecki udowadnia swoim przygotowaniem do sezonu turystycznego i ofertą, że w tym roku może pobić rekord w liczbie turystów, którzy przyjadą korzystać z jego możliwości.

Jak sami Państwo się przekonali, na Mazowszu mamy się czym chwalić i mamy gdzie zapraszać turystów. Dlatego, zachęcamy do wspólnego promowania województwa mazowieckiego i lokalnej turystyki. Mamy nadzieję, że dzięki wspólnym działaniom w tym roku pobijemy rekord ruchu turystycznego.

Inspiracji do podróży po Mazowszu dostarczają ModaNaMazowsze.pl oraz Mazowsze.Travel.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *