Rozwój turystyki i infrastruktury rowerowej w Polsce

Rower

Pod patronatem Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej, 14 września na terenie Targów Kielce, odbędzie się konferencja w ramach ogólnopolskiego konkursu Gmina Przyjazna Rowerzystom. Gospodarzami konferencji są Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze i Targi Kielce Bike-Expo.

Program konferencji „Rozwój turystyki i infrastruktury rowerowej w Polsce” podzielony został na dwa bloki. Pierwszy poświęcony zostanie tematyce rozwoju infrastruktury i turystyki rowerowej w polskich gminach. Planowane wystąpienia dotyczyły będą między innymi inwestycjom w infrastrukturę dla rowerzystów, stanu transportu rowerowego, współpracy miast i gmin w realizacji wspólnych projektów z przedsiębiorcami świadczącymi usługi dla turystów. Obecni zaproszeni będą do dyskusji i próby oceny, jak daleko w tyle jesteśmy za krajami Europy, w których rozwój infrastruktury rowerowej, zwyczaj poruszania się na rowerowych i popularność turystyki rowerowej, są powszechnym elementem kultury bycia społeczeństw.

W drugiej części konferencji przypomniana zostanie idea organizacji konkursu Gmina Przyjazna Rowerzystom oraz dokonana prezentacja wybranych gmin, które otrzymały certyfikat Gminy Przyjaznej Rowerzystom. W towarzyszącym panelu dyskusyjnym obecni postarają się odpowiedzieć na pytanie, jak, z punktu widzenia rowerzystów, powinna wyglądać i jakie działania podejmować, gmina im przyjazna.

Uczestnictwo w konferencji jest nieodpłatne, ale wymaga wcześniejszej rejestracji na stronie:
https://partner.targikielce.pl/aktywator/php/visitor_form.php?EVENT=30515179573&BAN=0&LANG=PL

Każdy z uczestników otrzyma bilet upoważniający do wejścia na targi. O szczegółowe informacje można zwrócić się do Jolanty Śledzińskiej, sekretarza ZG PTTK, tel.:604 221 377, e-mail: poczta@narowerze.pttk.pl

Ogólnopolski Konkurs Gmina Przyjazna Rowerzystom 2012-2017

Wśród laureatów Konkursu „Gmina Przyjazna Rowerzystom” organizowanego przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze od 2012 roku znalazły się miasta, miasteczka i wsie reprezentujące różne rejony Polski. Nagrodzone zostały za popularyzowanie i zachęcanie swoich mieszkańców i turystów do uprawiania turystyki rowerowej oraz codziennego korzystania z roweru jako środka lokomocji. Gminy chętnie dofinansowują działania organizacji i stowarzyszeń rowerowych dofinansowując im zakup kamizelek odblaskowych czy kasków, odblasków „życia”, wspierają akcję „Bądź bezpieczny na rowerze” czy „1,5 metra do życia”, wspierają akcje znakowania rowerów oraz edukacji dzieci i młodzieży prowadzonej w miasteczkach ruchu drogowego.

źródło: POT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *