Ruda Śląska: „Tak! Dla Polski” wspiera Krzysztofa Mejera

„Tak! Dla Polski” wspiera Krzysztofa Mejera

„Tak! Dla Polski” wspiera Krzysztofa Mejera

11 września w Rudzie Śląskiej odbędą się wybory na prezydenta miasta. Wśród kandydatów jest Krzysztof Mejer, który pełnił funkcję zastępcy prezydenta, gdy miastem kierowała zmarła kilka tygodni temu Grażyna Dziedzic.

27 sierpnia do Rudy Śląskiej zjechali samorządowcy z całej Polski, by wesprzeć Krzysztofa Mejera, który chce kontynuować zmiany w mieście zapoczątkowane przez poprzedniczkę. – Obecność nas wszystkich, całej Polski, pokazuje jak ważna jest wspólnota samorządowa. Miałem okazję przekonać się o tym osobiście rok temu. To autentyczne i merytoryczne wsparcie samorządowców pozwoliło mi zwyciężyć w Rzeszowie. Jestem przekonany, że tak samo będzie w Rudzie Śląskiej. Ludzie zweryfikowani przez wyborców potrafią odnaleźć partnera do dalszej współpracy. Autentyczność i pracowitość Krzysztofa Mejera pozwoli rudzianom spełniać marzenia – mówił Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Spotkanie z samorządowcami odbyło się na rudzkim rynku, który Krzysztof Mejer planuje odmienić. Swoje wsparcie zadeklarowała Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi. – Ten rynek pokazuje, jak ważna jest zmiana patrzenia na miasto jako takie. Krzysztof to rozumie. Obiecał mi, że za rok, za dwa będziemy mogli się spotkać w tym miejscu na dłużej i nie będzie nam groził udar słoneczny, jak dziś. Wspierajmy o kandydata i walczmy z nim o środowisko. To jest nasza misja i nasz cel – mówiła Hanna Zdanowska.

Wśród najważniejszych zadań, jakie stawia przed sobą Krzysztof Mejer, jest transformacja miasta, ale z poszanowaniem górniczych tradycji. Może liczyć na doświadczenie i rozwiązania z miast, które takie działania mają już za sobą. – Wałbrzych i Ruda Śląska to jak miasta siostrzane. My mamy tę transformację już w dużym stopniu za sobą. Wiele nas łączy, jeśli chodzi o zrozumienie tego trudnego procesu – wyjaśniał Roman Szełemej, prezydenta Wałbrzycha.

Kolejny głos poparcia popłynął z Cieszyna. – Krzysztof Mejer jest gwarancją tego, że będzie kontynuowana myśl śp. Pani Prezydent Grażyny Dziedzic, którą miałam okazję osobiście poznać. Krzysztof na pewno spełni oczekiwania, które pokładają w nim mieszkańcy Rudy Śląskiej. To, że jest nas tak dużo i że go wspieramy, niech będzie dla Państwa sygnałem, że warto – podkreśliła Gabriela Staszkiewicz, burmistrzyni Cieszyna.

Swój program wyborczy były wiceprezydent podzielił na sześć bloków pod hasłem „Dobry kierunek dla”:

  • ekologii i innowacyjności,
  • edukacji,
  • kultury i sportu,
  • polityki społecznej i zdrowia,
  • komunikacji i bezpieczeństwa,
  • infrastruktury i gospodarki.

– Koleżanki i koledzy, dziękuję Wam za te dobre słowa, obiecuję, że nie zawiodę Waszego zaufania. Dobry kierunek dla samorządności to droga którą proponuje dla Rudy Śląskiej – zakończył konferencję Krzysztof Mejer.

źródło: ruchtakdlapolski.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *